Виноградарство — прибуткова галузь на материковій Україні

5 квітня 2017 140 0
Клімат та грунт України сприяють вирощуванню винаграду
photographers.uaКлімат та грунт України сприяють вирощуванню винаграду

Після анексії Криму українські виноградарі материкової частини України отримали поштовх до розвитку. Вони переконують, що успішно вирощувати виноград можна майже на всій території України.

Про перспективи й секрети виноградарства в Україні, зокрема на Вінниччині, розповів виноградар Петро Гондусенко, пише hyser.com.ua.

Вінницький виноградар стверджує, що виноград — дуже прибуткова культура, хоча і окупається тільки через чотири роки після закладки виноградника. За підрахунками Петра Гондусенка, закладка одного гектара виноградника обійдеться приблизно у 300 000 грн, але вже на четвертий рік винні сорти здатні принести прибуток щонайменше у 1,6 млн грн. До того ж, прибутки може приносити не лише урожай ягід, а й зрізана лоза, яку використовують для вирощування саджанців на продаж.

Територія України є надзвичайно сприятливою для вирощування винограду, адже у нас придатний для цього ґрунт, сприятливий клімат і вже є перевірені районовані суперврожайні сорти.

«В Україні є прекрасні, роками перевірені селекції і сорти. У нас немає необхідності в винограді з Туреччини, Єгипту, Молдови. Адже ми можемо самі, при правильному підході, забезпечувати себе даним продуктом», — запевняє Петро Гондусенко.

Відзначимо, що в цьому році Мінагрополітики України на законодавчому рівні визначило професію виноградаря серед пріоритетних для України. Це передбачає виділення дотацій на галузь і комплексне сприяння її розвитку і популяризації. Всього на пріоритетні професії було виділено понад 169 мільйонів гривень. Дані кошти будуть включені в освітню субвенцію і передані місцевим бюджетам.

На даний момент в Україні 100 га виноградників нових посадок. З 2007 року їх кількість стрімко зменшилася — в 50 разів.

Лідером в Україні за площею виноградних плантацій є Одещина — більше 22 тис. га. Друге місце займає окупований Крим — 17 тис. га. Потім йде Миколаївська область — 6,8 тис. га, Херсонська область — 4 тис. га і Закарпатська область — 4 тис. га.

Виконано за допомогою Disqus