Через зміни клімату соя краще росте, але урожайність знижується

25 листопада 2016 83 0
Соя один із головних джерел білку у світі
kurkul.comСоя один із головних джерел білку у світі

Забруднення повітря парниковими газами призводить до збільшення кількості листя на рослинах сої, що знижує врожайність. Такого висновку дійшов Венкатраман Шрінівасан, вчений з Університету Іллінойсу, пише SuperAgronom.com.

З результатів дослідження, опублікованих ним у фаховому журналі Global Change Biology, видно, що видалення 30% листя на рослинах сої призводило до підвищення урожаю на 8%.

Збільшення вегетативної маси кущів відбулось за останні десятиліття через велику кількість вуглецю в атмосфері, запевняє Шрінівасан. Нарощування кількості листків відбувається за рахунок відтоку поживних речовин від квітів та плодів, що зменшує продуктивність рослини.

«Соя – одна з чотирьох головних сільськогосподарських культур і головне джерело рослинного білка в світі. Якщо ми підвищимо продуктивність рослин сої, ми водночас вирішимо проблеми нестачі білка і виробництва їжі», – говорить автор статті.

За його підрахунками, якщо урожайність цієї культури зросте на ті ж 8%, то лише у США це дозволить додатково отримувати 8,5 млн т сої.

Виконано за допомогою Disqus

+ 20° ... + 12°

Вітер

2.4м/с

Опади

1мм

Вологість

71%