Україна має резерви для підвищення рентабельності бобових — Скляренко

19 грудня 2016 89 0
Окремим напрямком є адаптація та селекція нових сортів
kurkul.comОкремим напрямком є адаптація та селекція нових сортів

Фермери, що вирощують нут або сочевицю, мають непогану рентабельність, яка в деяких випадках доходить до 80-100%. Про це пише «АПК-Інформ».

За словами президента Товариства споживачів і виробників бобових в Україні Антоніни Скляренко, спільнота бобових бачить вирішення проблеми забезпечення необхідних обсягів посівного матеріалу для фермерів через спільну реалізацію проектів міжнародної технічної допомоги з міжнародними організаціями, а також фінансовими структурами.

Окремим напрямком було виділено роботу з адаптації існуючих і селекції нових сортів в Україні, з огляду на чинники агрокліматичних умов регіонів.

Так, співтовариство ініціювало співпрацю з обміну досвідом в сфері селекції та насінництва з Глобальною конфедерацією бобових, в яку входять близько 18 національних профільних бобових асоціацій країн — світових лідерів з вирощування бобових культур, а також науково-дослідні установи цих країн. Результатом такої роботи повинні стати адаптація і виведення нових сортів бобових з метою збільшення таких показників, як врожайність, вміст протеїнів, стійкість до зовнішнього середовища і т.д.

«Ми бачимо, що істотну роль в підвищенні рентабельності вирощування бобових в Україні може зіграти фактор навчання фермерів сучасним технологіям. Спільнота бобових вже з початку 2017 р. проводитиме навчання фермерів в форматі виїзних майстер-класів по областям України — зараз ми розробляємо відповідний графік заходів», — зазначила Антоніна Скляренко.

Виконано за допомогою Disqus