«Темні плями» у земельній реформі лякають фермерів — Козаченко

23 грудня 2016 108 0
Леонід Козаченко, голова Української аграрної конфедерації
kurkul.comЛеонід Козаченко, голова Української аграрної конфедерації

Фермери бояться відкриття земельного ринку. Про це в інтерв'ю «Голосу України» сказав голова Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко.

За його словами, вони бояться того, що їх знову ошукають.

«Наприклад, ось головні питання, які їх хвилюють: хто матиме право купувати землю першим — українець чи іноземець? Державний земельний банк з метою наступної передачі її в оренду «кращим» підприємцям чи хтось інший? Місцевий житель чи житель будь-якого регіону? Великий агрохолдинг чи мале підприємство? Фізична чи юридична особа? Адже звичайний фермер не може конкурувати з багатим агрохолдингом. І якщо не прописати у законі ці важливі обставини, то не тільки малі виробники можуть залишитися без землі, але і великі підприємства. Другий вагомий момент: чи будуть встановлені обмеження на розмір земельної ділянки за умови її викупу?», — зазначив він.

Третє питання, зазначив він, хто проводитиме аукціони з продажу землі? Державні органи, чи під їх наглядом саморегулівні громадські об’єднання — Земельні спілки, як це роблять деякі наші сусіди в Євросоюзі?

«Четверте: має бути врегульоване питання концентрації земель, адже виникає чимало проблем, коли в одного поля десять чи більше господарів. І таких «темних плям» у земельній реформі дуже багато», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus