Що цікавого є у проекті бюджету для фермерів?

Бюджет-2017: скільки виділили фермерам?

Служба новин 8 грудня 2016 214 0

Проект бюджету на 2017 р. Верхова Рада прийняла до розгляду ще 21 вересня. Документ вже пройшов перше читання і нині очікує на розгляд у другому читанні. Для Тараса Кутового це перший бюджет у статусі міністра аграрної політики та продовольства. Ми вирішили проаналізувати документ і подивитися, які кошти передбачені для розвитку сільського господарства України у 2017 році та що цікавого є у проекті бюджету для фермерів.

У проекті Державного бюджету України на 2017 р. видатки для Міністерства аграрної політики та продовольства України передбачено в сумі 8,27 млрд грн. З них 5,4 млрд грн із загального фонду та 2,9 млрд грн — зі спеціального.

Загалом, на підтримку фермерства, малого та середнього бізнесу бюджетом передбачено 2,9 млрд грн. Ще 60 млн грн із загального та спеціального фондів закладено на підтримку розвитку сільськогосподарських товаровиробників.

Також у бюджеті закладено видатки на підтримку розвитку хмелярства, закладки молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними. На ці цілі з загального фонду планують виділити 75 млн грн. Це дасть можливість збільшити площі багаторічних насаджень та стимулюватиме розвиток інфраструктури по збереженню плодово-ягідної продукції та винограду.

Окрім цього, фермерські господарства у 2017 році планують підтримати сумою в 65 млн грн за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам». Зокрема, на підтримку розвитку галузі тваринництва передбачені видатки у сумі 210 млн грн.

Окрім цього

У 2017 році механізм часткової компенсації відсоткової ставки за банківськими кредитами підприємствам АПК хочуть зберегти. У зв’язку з цим передбачається збільшення видатків державного бюджету за бюджетною програмою «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» в обсязі 300 млн грн.

Надання кредитів для здійснення операцій фінансового лізингу збережуть в обсязі 3,8 млн грн.

На проведення земельної реформи, зокрема, на інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності та ведення і функціонування Державного земельного кадастру заплановано виділити 104,8 млн грн. Ця сума має посприяти упорядкуванню земельних відносин та закріпленню права власності громадян на землю.

Також у 2017 році за рахунок видатків бюджету передбачається виконання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт.

Для забезпечення стабільної епізоотичної ситуації у країні на 2017 рік заплановано виділити 56,8 млн грн. Зазначені кошти підуть на протиепізоотичні заходи з метою своєчасного проведення профілактичних, упереджувальних заходів та ліквідації спалахів гостроінфекційних хвороб, в тому числі спільних для тварин та людини.

449,4 млн грн передбачено для здійснення державного ветеринарного контролю, а також для охорони території України від занесення збудників заразних хвороб з території інших країн, або з карантинної зони. Сюди ж входять кошти на проведення лабораторних досліджень наявності збудників хвороб рослин.

Основною метою бюджетної програми є забезпечення державного контролю за додержанням санітарного-епідемічного благополуччя населення, ринкового державного нагляду, а також законодавства про захист прав споживачів.Ми ж попросили проаналізувати документ президента Асоціації фермерів та приватних землевласників України Івана Томича.

«Поки що для дрібних виробників, я маю на увазі особисті селянські, сімейні ферми, сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, фермерські господарства, цей проект є маревом, а не реальністю. Коли він вже буде прийнятий як закон про бюджет, тоді можна буде більш конкретно говорити. Також є питання щодо порядку використання цих коштів. Поки немає цього комплексу відповідей, то це марево. По суті зараз у проекті закладено надто мізерну кількість коштів. Якщо взяти особисті селянські, сімейні ферми, кооперативи — вони виробляють понад 60% ВВП. Ми пропонували: дайте 3 млрд через Український державний фонд підтримки, адже згідно з новою постановою кабміну він сьогодні має повноваження підтримувати всі категорії. Також порядок використання коштів треба зробити прозорим, простим, зрозумілим. Він сьогодні, на жаль, не зовсім такий. Тому цю нашу пропозицію не підтримали, на Укрдержфонд дали 25 млн грн з державного бюджету і 40 млн грн зі спецфонду. Імовірність цих 65 млн грн дуже невисока. Та навіть якщо взяти ці 65 млн грн і розділити на 4,2 млн ОСГ, 980 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів і 30 тис. фермерських господарств, то фактично це крапля, яка навіть не намочить губи. Ефективність — нуль. Але там ще є заяви, що з тих грошей, що є у загальному бюджеті теж частина буде направлена на аграріїв. Але треба дочекатися кінцевого результату, що воно буде. А поки ж ситуація виглядає так. Коли вже буде реальний бюджет, порядок його використання, тоді вже можна буде чітко зрозуміти за якими з пунктів майже рік були обіцянки, де була правда і брехня», — прокоментував чоловік.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради України з питань бюджету 15 листопада отримав таблицю поправок-2. Нині проект готовий до другого читання.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою