На свинофермах не дотримуються біобезпеки — ветеринар

28 грудня 2016 42 0
Трапляються випадки приховування АЧС
ideasforbusiness.ruТрапляються випадки приховування АЧС

Бізнес завжди буде намагатися мінімізувати свої фінансові ризики, а тому трапляються випадки приховування АЧС. Боротися із африканською чумою все ж повинні не фермерські господарства, а ветеринарні служби.

Про це повідомив експерт, ветеринар Юрій Опенько, пише «УНН».

За його словами, відповідальність за АЧС на сьогодні незначна.

«Насправді, відповідальність (щодо біобезпеки — ред.), я не думаю, що дуже висока. І не думаю, що її можна зробити високою, адже завжди зі сторони бізнесу буде зустрічний запит — якщо ви хочете однією рукою щось забирати, то другою рукою потрібно щось давати. Для того, щоб встановити відповідальність (за допущення АЧС) спочатку потрібно довести вину. І більш того, тут ще стільки питання не до компанії, а, в першу чергу, до ветеринарної служби. Якщо є АЧС, то ветеринарна служба в ту ж хвилини має взяти ситуацію під контроль», — зазначив він.

Читати по темі: АЧС в Україні намагаються приховати — Цільвік

Експерт додав, що біобезпеки на свинофермах не дотримуються, бо це питання ніхто не контролює.

«Ми кажемо, що треба підтримувати виробника і внутрішнє виробництво, але через недолугість державного управління виникає на тому чи іншому господарстві АЧС. Можливо, вона виникла із прямої вини бізнесу, бо не дотримувалися біобезпеки, але, знову ж таки, не дотримувалися біобезпеки, бо ніхто не контролював. А виробники намагаюся мінімізувати свої витрати, і це логічно. І я вважаю, що це, в першу чергу, відповідальність органів, які мають контролювати всю цю ситуацію», — додав Юрій Опенько.

Читати по темі: Як розповсюджується АЧС: Kurkul.com запускає карту моніторингу

Виконано за допомогою Disqus