Держпідтримка сільського господарства в 2017 році втричі більша за минулорічну — Мірошніченко

4 січня 2017 97 0
Витрати держказни Мінагрополітики та на підтримку аграрного сектору в 2017 році складуть 7,432 млрд грн
Kurkul.comВитрати держказни Мінагрополітики та на підтримку аграрного сектору в 2017 році складуть 7,432 млрд грн

Державна підтримка сільського господарства на 2017 рік в рази перевищує минулорічну і допоможе стабілізувати галузь. Про це повідомив в своєму блозі на сайті Agropolit.com член аграрного комітету ВРУ Іван Мірошніченко.

«Бюджетом 2017 року на агропромисловий комплекс України передбачено виділення значно більших коштів на розвиток програм підтримки Міністерства аграрної політики і продовольства, аніж у бюджетах 2016 та 2015 років. Так, витрати держказни Мінагрополітики та на підтримку аграрного сектору в 2017 році складуть 7,432 млрд грн, тоді як у 2016-му — 2,008 млрд грн, а в 2015-му — 3,648 млрд грн», — пише нардеп.

За словами Івана Мірошніченко, почне діяти держпрограма «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі», за якою це 4 млрд грн будуть направлені на пряму дотацію (тваринництву, виробництву молока, садівництво, виноградарство, овочівництво, ягідництво тощо) для розвитку сільськогосподарських товаровиробників і стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції. Але всі ці товарні позиції не мають значної частки експорту. Більше того, це найбільш трудомісткі сфери виробництва в АПК, вони дають найбільшу кількість робочих місць та забезпечують зайнятість населення.

«Розроблений механізм працюватиме в «автоматичному режимі», що, безумовно, дуже важливо. Він дозволить отримувати пряму бюджетну підтримку кожному товаровиробнику вказаної продукції на наступний календарний місяць після подання податкової декларації із зазначенням фактично сплачених сум ПДВ до бюджету. Після цього, без перевірки податкової, буде проводитися автоматичне перерахування сум бюджетної підтримки за фактично сплаченими сумами ПДВ до бюджету за реалізації даної продукції», — пояснив нардеп.

Іван Мірошніченко пише, що окрім 4 мільярдів гривень за вказаною програмою, Міністерству аграрної політики і продовольства України виділено ще близько 2–2,3 мільярда гривень, включно з коштами на велику рогату худобу (500 мільйонів гривень), надання підтримки в отриманні фінансування у банківській системі та створення Фонду гарантування кредитів (300 й 700 мільйонів гривень відповідно), на підтримку вітчизняного сільгоспмашинобудування (500 мільйонів гривень). У сфері рослинництва, переробки олійних культур збережено режим повернення ПДВ за експорту, що складатиме близько 28–30 мільярдів гривень на 2017 рік.

Читати по темі: Кутовий назвав пріоритети, за якими буде надаватися перевага у фінансуванні фермерів

«Це в рази більше від бюджетів попередніх років і завдяки цьому, можливо, вдасться зупинити зниження ВВП у низці секторів АПК, а за правильного та прагматичного підходу до бюджетів 2018–2020 років, дати поштовх поступальному розвитку галузі», — пояснює член аграрного комітету.

Виконано за допомогою Disqus