Реклама

Полтавські аграрії отримають бюджетні кошти на розвиток садівництва

18 січня 2017 77 0
На підтримку та розвиток садівництва і ягідництва держава виділить 75 млн грн
kurkul.comНа підтримку та розвиток садівництва і ягідництва держава виділить 75 млн грн

Аграрії Полтавщини можуть отримати державні кошти на нові сади. Про це повідомляє прес-служба департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА.

У 2017 р. держава виділить 75 млн гривень на підтримку та розвиток садівництва і ягідництва. Частину цих коштів на посадку молодих садів, де вітчизняні яблука вирощуватимуть за технологіями краплинного зрошування, мають надію отримати й полтавські аграрії, повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.

Він також зауважив, що у Мінагропроді створено робочу групу, яка розробляє концепцію розвитку садівництва, що ляже в основу державної програми до 2020 р. І полтавці свої пропозиції до неї вже подали.

За словами Сергія Фролова, за останні декілька років кількість вирощеної плодово-ягідної продукції на Полтавщині зросла із 36 тис. т до понад 100 тис. Проте на одного мешканця області припадає лише 52 кг фруктів замість нормативних 90 кг. Дефіцит поповнюється завезенням імпортних фруктів.

З 2007 по 2012 р., коли в Україні діяла державна програма підтримки садівництва, область отримала з держбюджету понад 6 млн грн. У цей період на Полтавщині було закладено найбільше молодих садів. Навіть невеликі кошти регіональної програми (128 тис. грн на умовах співфінансування) дозволили створити торік 7 га нових садів.

«На сьогодні в області є біля 5 тис. га старих непродуктивних садів, що підлягають розкорчуванню. Із них 4 тис. — ті, що залишилися не розпайованими. Найбільше таких садів у Миргородському, Кобеляцькому, Полтавському, Кременчуцькому районах», — прокоментував Сергій Фролов.

За словами профільного заступника голови ОДА Романа Товстого, всі не розпайовані садки, їхні площі, місцезнаходження проінвентаризували ще два роки тому.

Вирішити ситуацію мають зміни до існуючого законодавства, відповідний законопроект вже знаходиться на розгляді у Верховній Раді. Йдеться про передачу повноважень розпоряджатися землями колишньої колективної власності територіальним громадам або ж державі. Це дозволить знайти господаря «безгоспним» садкам, закласти молоді сади і створити додаткові робочі місця.

Виконано за допомогою Disqus