Лапа пропонує збільшити штрафи для винуватців спричинення випадків АЧС

11 лютого 2017 32 0
Володимир Лапа, керівник Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів
kurkul.comВолодимир Лапа, керівник Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів

Штрафи за спричинення спалахів африканської чуми свиней мають бути збільшені.

Про це під час брифінгу повідомив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, передає AgroPolit.com.

«У деяких випадках було 3-5 неоподаткованих мінімумів. Ми ставимо 10-25. Якщо мова йде про посадових осіб, (штрафи будуть — Ред,) навіть вище. Це не космічні штрафи, але вони мають бути чуттєвими», – сказав він.

Володимир Лапа додав, що штрафи для населення наразі досить невеликі. Так, мешканець одного із сіл після закінчення сезону полювання вполював інфікованого кабана, згодував рештки тварини свійським свиням і тим самим спричинив спалах АЧС, розповів голова Держпродспоживслужби. Чоловіка оштрафували всього на 51 грн.

З початку поточного року в Україні зафіксовано 33 випадки африканської чуми свиней. Наразі карантин діє у 39 населенних пунктах. Усього з 2012 р. на території України було зареєстровано 181 випадок АЧС у 22 областях.

Паралментський комітет з питань аграрної політики та земельних відносин хоче заслухати доповідь міністра аграрної політики Тараса Кутового щодо заходів, які міністерство проводить у рамках боротьби з африканською чумою свиней та щодо заходів, направленних на недопущення спалахів епідемії АЧС.

Нагадаємо, що на рівні Мінагропроду відпрацьовується нормативно-законодавча база, яка передбачає посилення боротьби з африканською чумою свиней. Уже на фінальній стадії процес погодження з Мінагропроду відповідного законопроекту, який, зокрема, передбачає: впорядкування подвірного забою свиней з метою реалізації продукції на ринках; підвищення рівня штрафних санкцій за неідентифіковану худобу, перевезення худоби без супровідних документів; запровадження компенсації за шкоду, нанесену через захворювання на АЧС не лише для домогосподарств, а й для товарних ферм залежно від їх рівня біобезпеки.

Виконано за допомогою Disqus