Мінагропрод разом ЄІБ запустить проект кредитування аграріїв з інвестбанком у 800 млн євро

13 лютого 2017 117 0
Проектом пропонується надавати кредити терміном до 12 років із пільговим строком кредитування – 4 роки
interfaxПроектом пропонується надавати кредити терміном до 12 років із пільговим строком кредитування – 4 роки

Реалізація проекту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна (АПЕКС)» щодо надання кредитних ресурсів Європейським інвестиційним банком в обсязі 400 млн євро позитивно вплине на бізнес-клімат, створить передумови для активізації інвестиційної діяльності, допоможе українським аграріям наростити експорт та створити нові робочі місця.

Про це повідомляє прес-служба Мінагропроду.

«Кредит від Європейського Інвестиційного Банку має стати реальним інструментом підтримки розвитку бізнесу саме для малих і середніх виробників. За умовами проекту, до первинної суми в 400 млн євро від Європейського банку мають бути додані ще 400 млн євро від українських банків-учасників проекту. Тому необхідно створити чіткі умови задля успішного функціонування цього проекту. Зі свого боку, щоб прискорити його здійснення, ми сьогодні проводимо активні переговори, як з Міністерством фінансів України, так і з Укрексімбанком», — розповів міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

Заступник міністра Ольга Трофімцева додала, що за результатами зустрічі з комерційними банками, представники банківської сфери висловили свою зацікавленість в участі у даному проекті.

«Наразі ми маємо доопрацювати технічні деталі реалізації проекту з усіма його учасниками, для того щоб кредит «спрацював». Як тільки остаточні домовленості будуть досягнуті, ми зможемо офіційно запустити цей важливий проект», — підкреслила вона.

Самим проектом „Основний кредит для аграрної галузі — Україна (АПЕКС)“, що має бути реалізований у 2016-2020 рр., пропонується надавати кредити терміном до 12 років із пільговим строком кредитування — 4 роки.

«Кінцевими користувачами кредиту виступатимуть малі та середні підприємства — для них буде спрямовано не менше 70% від загальної суми. Інші 30% — для операторів державного сектору: дослідні станції, лабораторії, установи з моніторингу та контролю рибного господарства», — зазначив міністр.

Зазначається, що за цією програмою планується фінансування за напрямами: первинне виробництво зернових та олійних культур; розвиток, модернізація та сертифікація потужностей для сушки, очистки, сортування, тестування і зберігання зернових та олійних культур; реконструкція виробничих потужностей аквакультури та рибного господарства; обладнання та інфраструктура для рибопереробки та консервування; дослідні станції, випробувальні лабораторії, обладнання для досліджень та професійного навчання, служби поширення сільськогосподарських знань та сертифікації, системи контролю та моніторингу рибного господарства.

Виконано за допомогою Disqus