Мінагропрод разом ЄІБ запустить проект кредитування аграріїв з інвестбанком у 800 млн євро

110
0
Проектом пропонується надавати кредити терміном до 12 років із пільговим строком кредитування – 4 роки
interfaxПроектом пропонується надавати кредити терміном до 12 років із пільговим строком кредитування – 4 роки

Реалізація проекту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна (АПЕКС)» щодо надання кредитних ресурсів Європейським інвестиційним банком в обсязі 400 млн євро позитивно вплине на бізнес-клімат, створить передумови для активізації інвестиційної діяльності, допоможе українським аграріям наростити експорт та створити нові робочі місця.

Про це повідомляє прес-служба Мінагропроду.

«Кредит від Європейського Інвестиційного Банку має стати реальним інструментом підтримки розвитку бізнесу саме для малих і середніх виробників. За умовами проекту, до первинної суми в 400 млн євро від Європейського банку мають бути додані ще 400 млн євро від українських банків-учасників проекту. Тому необхідно створити чіткі умови задля успішного функціонування цього проекту. Зі свого боку, щоб прискорити його здійснення, ми сьогодні проводимо активні переговори, як з Міністерством фінансів України, так і з Укрексімбанком», — розповів міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

Заступник міністра Ольга Трофімцева додала, що за результатами зустрічі з комерційними банками, представники банківської сфери висловили свою зацікавленість в участі у даному проекті.

«Наразі ми маємо доопрацювати технічні деталі реалізації проекту з усіма його учасниками, для того щоб кредит «спрацював». Як тільки остаточні домовленості будуть досягнуті, ми зможемо офіційно запустити цей важливий проект», — підкреслила вона.

Самим проектом „Основний кредит для аграрної галузі — Україна (АПЕКС)“, що має бути реалізований у 2016-2020 рр., пропонується надавати кредити терміном до 12 років із пільговим строком кредитування — 4 роки.

«Кінцевими користувачами кредиту виступатимуть малі та середні підприємства — для них буде спрямовано не менше 70% від загальної суми. Інші 30% — для операторів державного сектору: дослідні станції, лабораторії, установи з моніторингу та контролю рибного господарства», — зазначив міністр.

Зазначається, що за цією програмою планується фінансування за напрямами: первинне виробництво зернових та олійних культур; розвиток, модернізація та сертифікація потужностей для сушки, очистки, сортування, тестування і зберігання зернових та олійних культур; реконструкція виробничих потужностей аквакультури та рибного господарства; обладнання та інфраструктура для рибопереробки та консервування; дослідні станції, випробувальні лабораторії, обладнання для досліджень та професійного навчання, служби поширення сільськогосподарських знань та сертифікації, системи контролю та моніторингу рибного господарства.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus