Протестуючі фермери стали перепоною на шляху президентського кортежа

15 лютого 2017 604 0
Іван Томич, президент Асоціації фермерів та землевласників України
kurkul.comІван Томич, президент Асоціації фермерів та землевласників України

Загальнодержавний селянський страйк, який був організований «Всеукраїнським комітетом захисту рідної землі», зібрав близько 10 тис. учасників по всій країні.

Про це на прес-конференції присвяченій результатам попереджувальної акції заявив президент АФЗУ Іван Томич.

За його словами, найбільша кількість страйкарів зібралися на площі міста в Черкасах .

«Я дуже задоволений Черкащиною, адже у нас там всього лише 1,5 тис. членів асоціації фермерів, а на акцію зібралися близько 2 тис. людей. Це показує, що до акції приєдналися представники громади та різноманітні підприємці. На 2-му місці за кількістю учасників Чернігівщина — 1,5 тис. Також відзначилися Дніпропетровщина — понад 500 чоловік, Полтавщина і Київщина — близько 300 учасників. Також активну участь у акції прийняли Рівненська, Херсонська, Житомирська, Львівська, Сумська, Донецька та Хмельницька області», — сказав Іван Томич.

Цікавий епізод відбувся на Київщині, де страйкарі перекрили шлях кортежу Президента України Петра Порошенка. За словами президента АФЗУ, зустріч була миттєвою, Порошенко з машини не вийшов, але й фермери не стали його довго затримувати щоб не зривати графік роботи Президента.

«Я думаю, що ця зустріч, хоч і була коротка, але й була дуже корисною як для фермерів, так і для президента. Я дуже радий, що він також побачив на власні очі нашу акцію протесту», — підкреслив він.

Також Іван Федорович зазначив, дуже цікаво, що зустріч з Президентом Петром Порошенко відбулася саме на православне свято Стрітення Господнє.

За його словами, таке місце для проведення страйку було обрано не просто так, оскільки саме у районі села Конча-Заспа проживає велика кількість представників влади, як то народних депутатів, так і представники адміністрації президента.

«У наступні кілька місяців ми плануємо зробити все для вирішення питань земельних відносин, які накопилися. В нас поки що немає плану провести якомога більше акцій у цьому році, проте є задача вирішити всі проблеми захисту рідної землі», — повідомив президент АФЗУ.

Також Томич сказав, що якщо у лютому пролетіла лише перша ластівка, то в березні вже прилетить ворон. У такому разі, акції будуть більш серйозними, наприклад, є пропозиція яка надходила від фермерів про проведення акції по перекриття траси в кожному з районів України.

Андрій Губін, Анна Погребна, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus