Скасування мораторію спровокує рейдерство — думка

17 лютого 2017 102 0
Зняття мораторію призведе до розвитку рейдерства на ринку землі
dostyp.com.uaЗняття мораторію призведе до розвитку рейдерства на ринку землі

Народні депутати розповіли журналістам AgroPolit.com про всі за і проти зняття мораторію.

За словами народного депутата від «БПП», власника агропромислового науково-виробничого підприємства «Візит» Петра Юрчишина, мораторій ніхто зняти не може, бо немає закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».

«Наша депутатська група аграріїв зараз працює над вирішенням цього питання. Позицію Олексія Мушака я не підтримую. Він молодий і не надто розумний політик. Я думаю, що він керувався приватними інтересами. Якщо на нього хтось вплинув, то він через це постраждає. Звертатися до суду йому ніхто не забороняє. Але я не думаю, що Конституційний Суд поставить крапку у ситуації. Я аграрій-практик, для мене важлива думка людей, а вони поки що не хочуть відкривати ринок землі», — каже він.

Читати по темі: Мушак зареєстрував подання у Конституційному суді

Народний депутат та власник Vitagro Сергій Лабазюк називає ще один можливий ризик. Він вважає, що такий необдуманий крок призведе до сильного хвилювання у суспільстві та розвитку рейдерства на ринку землі.

«Це було зроблено не в інтересах держави і людей, а для тих, хто сидить сьогодні на валізах із грошима і чекає вдалого моменту, щоб скупити землю за безцінь. Чому? Конституційний Суд приймає рішення (зняти — не зняти), а механізмів роботи ринку він не дає. Тому після відкриття ринку землі у такий спосіб — наш найголовніший виробничий ресурс (земля) буде зростати в ціні. Тому той, хто має гроші, може зробити на цій темі непоганий бізнес і отримувати від цього щорічно дивіденди. Скоріш за все, цим займатися будуть різні інвестиційні фонди. І навіть якщо земля, яку вони придбають, не буде оброблятися, за декілька років, коли ціна на неї підніметься, вони зароблять гроші. А мета України – стати житницею Європи, відкрити та завоювати нові ринки», — пояснює він.

Нардеп переконаний, що рішення цього суду спровокує неприємну тенденцію – землю будуть купувати й оформлювати, хто як захоче. І від цього програють, у першу чергу, українські аграрії.

«Сьогодні тільки 3-4 компанії з іноземними інвестиціями готові купувати землю. Підприємства з українськими інвестиціями, не спроможні виходити на ринок. У них є кредити, їм не вистачає коштів на власні потреби та розвиток», — підсумовує Лабазюк.

Виконано за допомогою Disqus