Верховна Рада «провалила» законопроект про створення фермерських господарств

21 лютого 2017 631 0
Для прийняття законопроекту не вистачило голосів нардепів
board.com.uaДля прийняття законопроекту не вистачило голосів нардепів

ВРУ не прийняла законопроект №2028а від 04.06.2015 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового статусу земель фермерського господарства».

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради України.

Усього у Раді в цей день голосували 11 разів за цей законопроект. Результати голосування народних депутатів: За — 206; Проти — 14; Утрималось — 8; Не голосувало — 105. Рішення не було прийняте.

«Основною метою законопроекту було сприяння збільшенню кількості нових фермерських господарств та їх ефективному розвитку шляхом спрощення процедури їх утворення», — сказано в пояснювальній записці.

Проте під час розгляду законопроекту були внесені зауваження, наприклад, авторами закону пропонувалось автоматично, в силу закону, змінити вид використання усіх земельних ділянок країни в межах земель сільгосппризначення, що надані громадянам та юридичним особам для цілей ведення фермерського господарства до набрання чинності проектом як законом та інші зауваження.

Законопроектом пропонувалося: надати право на утворення фермерського господарства усім громадянам України, незалежно від наявності у них відповідної освіти та досвіду роботи; законодавчо закріпити статус земельних ділянок фермерських господарств як земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; продавати земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них для ведення фермерського господарства виключно на земельних аукціонах; встановити механізм переоформлення права оренди земельних ділянок, що надані фізичним особам та використовуються для ведення фермерського господарства, на фермерське господарство як суб’єкта господарювання; уточнення термінології щодо майна фермерського господарства.

Також зазначається, що ініціаторами законопроекту №2028а були народні депутати Бакуменко Олександр, Кулініч Олег, Кучер Микола, Лунченко Валерій, Мартиняк Сергій, Лабазюк Сергій, Мушак Олексій та інші.

Виконано за допомогою Disqus