Виведена порода свиней, які протистоять респіраторному вірусу

6 березня 2017 110 0
Свинарі не будуть втрачати кошти через РРСС
Kurkul.comСвинарі не будуть втрачати кошти через РРСС

Учені університету Единбургу вивели породу свиней стійку до репродуктивного та респіраторного синдрому свиней (РРСС), повідомляє сайт університету Рослін (Roslin Institute).

Перші тести показали, що клітини свиней, повністю стійкі до інфекції з двома основними підтипами вірусу, які викликають захворювання. Ці тварини здорові і зміни, введені з використанням генної технології редагування не повинні впливати на їхню здатність боротися з іншими інфекціями, кажуть дослідники.

РРСС викликає серйозні проблеми з диханням у молодих свиней та проблеми у вагітних дорослих особин. Через хвороби свинарі втрачають мільярди євро. Тільки в Європі збитки від хвороби оцінюються в €1,5 млрд щороку.

Попередні дослідження показали, що вчені Рослін у співпраці з Genus використали інструмент редагування, який має назву CRISPR/cas9, щоб вирізати ділянку гена CD163 з ДНК свиней. Дослідження показують, що ця модифікація блокує вірус від розвитку інфекції.

«Геном редагування відкриває нові можливості для підвищення рівня продовольчої безпеки за рахунок скорочення відходів і втрат від інфекційних захворювань, а також поліпшення благополуччя тварин шляхом зниження тягаря хвороб. Наші результати наблизили нас до використання цих переваг і, зокрема до вирішення найважливішої проблеми інфекційного захворювання для свинарської галузі в усьому світі», – зазначає провідний дослідник професор Алан Арчибальд (Alan Archibald) з Інституту Рослін.

Ольга Мартиненко, за матеріалами www.roslin.ed.ac.uk

Виконано за допомогою Disqus