У Швейцарії винайшли датчики для визначення якості фруктів

26 березня 2017 97 0
Температурний датчик для яблука
fainaidea.comТемпературний датчик для яблука

Вчені із швейцарського научно-дослідницького інституту Емпа розробили спеціальні датчики температури, які відслідковують температуру в ящику з фруктами. Для точності даних, розмір, форма та структура такого термометра співпадає з розміром, формою та структурою плоду, передає сайт Fainaidea.

Транспортувати фрукти необхідно в рефрижераторі при певній температурі, інакше вони зіпсуються.

Подібні датчики встановлені у більшості контейнерів для фруктів, проте вони вимірюють температуру у контейнері, а не температуру самого плоду. Для того щоб дізнатися температуру плоду, необхідно відрізати від нього шматочок, та вткнути в нього датчик температури. Такий фрукт вже не продаватимуть, крім того дані можуть бути неточними.

Дослідники створили 3D-друковані пристрої у формі фруктів, всередині яких знаходяться електронні датчики. «Фрукти» зроблені із суміші води, вуглеводів та полістиролу. Суміш імітує внутрішню структуру цього фрукта.

Такі датчики були створені для деяких сортів яблук, манго, апельсинів та бананів. Вони працюють лише як реєстратори даних. Тобто, записані ними дані можна дізнатися лише після прибуття до пункту призначення. Тоді покупець зможе отримати інформацію про температурний режим під час транспортування фруктів. Якщо були порушення, то можна буде визначити коли саме це сталося.

У майбутньому, датчики хочуть вдосконалити, щоб можна було відслідковувати дані в режимі онлайн, що дозволить підвищити контроль за якістю доставки фруктів.

Виконано за допомогою Disqus