Скасовано мораторій на перевірку свиноферм

4 серпня 2015 62 0
Скасовано мораторій на перевірку свиноферм
Кurkul.comСкасовано мораторій на перевірку свиноферм

У зв'язку з недавнім спалахом африканської чуми свиней (АЧС) на агрокомбінаті «Калита» (Київська область), Кабінет міністрів дозволив Державній ветеринарній та фітосанітарній службі здійснення перевірок підприємств свинарської галузі. Про це на брифінгу повідомив глава Міністерства аграрної політики та продовольства Олексій Павленко, пише «УНІАН».

«Сьогодні доручення дано. Є рішення Кабміну і, в разі необхідності, перевірки можна проводити. Від сьогодні санітари вже можуть юридично мати доступ до всіх підприємств», — сказав посадовець.

При цьому, відповідаючи на запитання про можливу заборону на постачання свинини з України, міністр зазначив, що це не буде катастрофою для вітчизняних тваринників через невеликих обсягів експорту.

Олексій Павленко також підкреслив, що говорити про можливість заборони на експорт зерна, яке може бути переносником вірусу АЧС, також поки рано.

«Я б не робив зараз ніяких фатальних заяв. Ситуація — контрольована Служби працюють у штатному режимі. Ми не бачимо причин для паніки», — резюмував міністр.

Виконано за допомогою Disqus

+ 33° ... + 16°

Вітер

1.3м/с

Опади

0мм

Вологість

43%