Сільгоспвиробників перевірятимуть без попереджень — Держпродспоживслужба

22 березня 2017 589 0
Ефективна система контролю має бути запроваджена на законодавчому рівні
barkas.netЕфективна система контролю має бути запроваджена на законодавчому рівні

Законопроект «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» (реєстр. №0906) передбачає здійснення перевірок виробників без попереджень, якщо на ринок може потрапити небезпечна харчова продукція, пише офіційний сайт Держпродспоживслужби.

Такий формат матимуть і планові перевірки в рамках довгострокових планів контролю, за винятком, наприклад, запровадження системи HACCP. У цьому випадку підприємству треба дати час підготувати документи. Але якщо є підозра, що на ринок випускається небезпечна продукція, то логічно, що перевірка має проводитися без попередження. Також передбачена можливість відеофіксації процесу перевірок як господарюючим суб’єктом, так і компетентним органом.

Законопроект №0906 зараз перебуває в парламенті на доопрацюванні на повторне друге читання.

«Сьогоднішня ситуація зі здійсненням Держпродспоживслужбою позапланових заходів контролю є неприйнятною. У зв’язку зі змінами в законодавстві Держпродспоживслужба може вийти на позапланову перевірку виключно за погодженням центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у відповідній сфері державного нагляду. Виходить, що відповідно до законодавства мораторію для Держпродспоживслужби нібито немає, але по суті перевірки заблоковані», — наголосив Володимир Лапа.

Голова Держпродспоживслужби переконаний: ухвалення вказаного законопроекту дозволяє через законодавчі зміни запровадити ефективну систему контролю та передбачити інструменти, які мінімізують корупцію.

«Я сподіваюся, що на рівні Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин це питання буде опрацьовано. Спеціалісти Держпродспоживслужби також долучаються до роботи над законопроектом. Після його прийняття і схвалення відповідних підзаконних актів ми зможемо більш ефективно виконувати функції в частині безпечності харчової продукції, які на нас покладено», — зауважив голова Держпродспоживслужби.

Виконано за допомогою Disqus