З потеплінням погіршився фітосанітарний стан озимих

26 березня 2017 362 0
Рослини, пошкоджені сніжною пліснявою
grden-zoo.ruРослини, пошкоджені сніжною пліснявою

Поряд із відновленням весняної вегетації озимих культур та багаторічних трав практично по всій Україні спостерігається розвиток шкідників та початок їх живлення на озимині й багаторічних травах. Про фітосанітарний стан на полях країни повідомляє Держпродспоживслужба.

Так у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Херсонській областях в озимині, розміщеній здебільшого після стерньових попередників, відбувається живлення личинок хлібного туруна (жужелиці). Шкідники за чисельності 0,5-2, осередково до 5 екз. на кв.м (Донецька обл.) пошкодили 1-5% рослин. Личинки шкідника здебільшого перебувають у другому та третьому віках (28-60%), тому період пошкодження посіві подовжуватиметься.

У теплі сонячні дні спостерігається літ злакових мух (чорна пшенична, шведська), крайові смуги озимини заселяють цикадки, відроджуються личинки злакових попелиць. У Вінницькій, Кіровоградській, Херсонській та інших областях відмічається живлення гусениць старших віків озимої совки.

Щодо хвороб, то повсюди агрокліматичні умови сприяли розвитку снігової плісені, борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей, гельмінтоспоріозу, ринхоспоріозу, в Степу — бурої листкової іржі, весняний розвиток яких відмічають на 0,5-7, макс. 11% рослин. Оздоровлення посівів забезпечується через обов’язкове ранньовесняне боронування впоперек рядків та регенеративне прикореневе підживлення азотними та іншими мінеральними добривами з додаванням мікроелементів.

У Миколаївській, Херсонській областях на відростаючих багаторічних травах спостерігається вихід і живлення бульбочкових довгоносиків. У Степу та Лісостепу в посівах озимого ріпаку, багаторічних бобових трав триває вихід та живлення імаго піщаного мідяка.

У Вінницькій, Дніпропетровській, Київській, Одеській, Тернопільської та інших областях посіви озимого ріпаку заселяють чорний ріпаковий та звичайний стебловий прихованохоботники. У сонячні дні у Вінницькій області хрестоцвіті блішки пошкодили до 5% рослин.

Виконано за допомогою Disqus