Вирішиться питання проблемних земель НААН ― Мартинюк

28 березня 2017 76 0
НААН не проти передати частину своїх земель державі
kurkul.comНААН не проти передати частину своїх земель державі

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк не проти передати проблемні землі Національної Академії Аграрних Наук назад державі ― Держгеокадастру. Про це він розповів в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com

Нагадаємо, що наразі в управлінні академії перебуває чимало земель, котрі зависли за схемами арбітражних керуючих у судах, у боргах, які накопичили попередники часів прем'єра Азарова. Крім того навесні почастішали випадки звинувачення, з боку політтехнологів, депутатів та представників агрохолдингів, керівництво НААН в неефективності використання земель.

«Проблема полягає у тому, що у разі процедури банкрутства державного підприємства, адміністративні функції переходять до арбітражного керуючого, якого призначає суд. Дуже часто суд призначає чомусь арбітражного керуючого, який є абсолютно лояльним до кредиторів, а кредитори ― це ті, в інтересах кого ці борги накопичились. В ринковій ситуації, зазвичай, борги розпорошені між маленькими кредиторами, а не один кредитор контролює 90% боргового навантаження. Я ознайомлений з ідеєю передачі землі проблемних підприємств НААН, які перебувають на стадії банкрутства, державі ― в особі Держгеокадастру, але поки що відповідних листів чи проектів рішень немає», ― коментує він у розмові з виданням.

За його словами, такий механізм дозволить вирішити існуючу проблему з землями НААН.

«Передати проблемні землі НААН державі було б більш прозорим, хоч і не ідеальним, варіантом виходу з цієї ситуації, в порівнянні з передачею контролю арбітражному керуючому. Останній може затягнути банкрутство на роки ― такі випадки бували», ― пояснив перший заступник.

Він також повідомів, що на сьогодні співпраця між Мінарополітики та керівництвом НААН є продуктивною.

«Держгеокадастр нічого не блокує. Якщо є проблемні випадки, то ми з ними розбираємося. Я перебуваю у постійному робочому спілкуванні з Ярославом Михайловичем Гадзало ― якщо є проблеми, то він мені телефонує і я допомагаю їх вирішувати», ― підсумував Максим Мартинюк.

Виконано за допомогою Disqus