Державна підтримка фермерів в Україні становить 3,9 грн/га — Томич (ОПИТУВАННЯ)

10 квітня 2017 100 0
Сума держпідтримки фермерства в Україні найменша
oboi-na-stol.comСума держпідтримки фермерства в Україні найменша

Сума державної підтримки аграріїв у перерахунку на кількість землі становить усього 3,9 грн/га, повідомив голова Асоціації фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ) Іван Томич під час прес-конференції 10 квітня.

За словами Івана Томича, це найменший показник державної підтримки у світі.

«На сьогодні ми втратили майже третину фермерських господарств, а відповідно життя маленьких населених пунктів, сіл, де основою життя є такі фермерські господарства. Дуже багато різних цифр звучало з різних уст, що фермери вже настільки багато отримують допомоги, стали дуже багатими й успішними, але цифри говорять самі за себе», — говорить голова АФЗУ.

Іван Томич розповів, що проаналізував суму держпідтримки фермерства у майже всіх країнах світу.

«Ми займаємо останнє місце за сумою підтримки свого селянина. Або перше ззаду…», — резюмував Іван Томич.

Для порівняння в країнах ЄС діє єдина сільськогосподарська політика, загальний обсяг підтримки аграрного сектора в країнах Європейського Союзу в 2013-2014 рр. склав майже €60 млрд щорічно, а це близько 525 євро/га або 20% від валової продукції сільського господарства. Залежно від країни державна підтримка галузі коливається, зокрема, у Нідерландах та Бельгії — близько 500 євро/га, Польщі — 345 євро/га.

У 2016 р. в Україні цей показник балансував у межах 10-20 євро/га — це з урахуванням коштів, що залишались в рамках дії спеціального режиму з ПДВ.

 

Виконано за допомогою Disqus