Площі посівів і урожай соняшника в 2017 р. будуть меншими ніж торік

14 квітня 2017 146 0
Соняшника цьогоріч посіють і зберуть менше
kurkul.comСоняшника цьогоріч посіють і зберуть менше

Цьогоріч в Україні експерти прогнозують зменшення площ посівів соняшника, а також валового збору олійних, пише ІА «АПК-Інформ».

«Після рекордно великої посівної площі соняшника в 2016 р. (6,1 млн га, +17% до попереднього року), у нинішньому році очікується її зниження на 5-7%. Очевидно, що значного зменшення площ не станеться, але все ж торішнього рекорду вони не поб’ють через необхідність сівозміни», — розповіла аналітик ринків олійних ІА «АПК-Інформ» Юлія Іваницька.

Тим не менш, додала вона, прогнозований показник стане другим за величиною в історії України, для чого є фундаментальні передумови.

«По-перше, виробництво соняшника залишається одним із найбільш рентабельних серед зернових і олійних культур в Україні. По-друге, соняшник як сировина для виробництва олії користується високим попитом серед переробників, тим більше, що базові потужності з переробки значно перевищують наявну пропозицію олійної», — пояснила експерт.

Що стосується прогнозованого валового збору насіння соняшнику в 2017 р., то експертка оцінила його на рівні 12,8 млн т, що на 9% поступається результату минулого року.

«Загальна посівна площа основних олійних культур під урожай нинішнього року в Україні практично залишиться на рівні минулого року і складе 8,78 млн га, але при цьому зміниться розподіл площ між культурами. Соняшник залишиться домінантною культурою, але його частка в загальній структурі площ знизиться, тоді як по сої і ріпаку очікується приріст», — резюмувала Юлія Іваницька.

Виконано за допомогою Disqus