ФАО, ЄБРР та АСУ проводять тренінги для населення щодо протидії АЧС

17 квітня 2017 141 0
ФАО, ЄБРР та АСУ проводять тренінги для населення щодо протидії АЧС
asu.pigua.info

ФАО та ЄБРР спільно з Асоціацією «Свинарі України» (АСУ) реалізують проект «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні». Він націлений на інформування селищних громад щодо АЧС, ідеться на сайті АСУ.

Саме з метою підвищити обізнаність присадибного сектору у березні стартував ІІ етап проекту. Наразі тренінги провели в п’яти областях: Вінницькій, Полтавській, Житомирській, Херсонській та Чернігівській.

Адже динаміка поширення АЧС — 65 випадків лише у 2017 р. (60 із них зафіксовані у присадибному секторі) означає, що населення має низький рівень обізнаності щодо проблеми африканської чуми свиней. Тобто люди самі «розносять» хворобу, не розуміючи цього.
Як пояснив національний медіа-експерт Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Олександр Рєвнівцев, спілкування з громадами, пояснення людям «на пряму» — найдієвіший метод інформування:

«Люди — основне джерело поширення АЧС. При чому вони самі не розуміють, що розносять хворобу: на речах, взутті тощо. На жаль, необізнаність не захищає від АЧС, а навпаки погіршує ситуацію. Саме тому, команда ФАО, ЄБРР та АСУ вирішила працювати з людьми на місцях. Наразі робота ведеться у двох напрямках: селищні громади й лісництва. Адже вектор поширення АЧС через дикого кабана ніхто не відміняв. Тому, зустрічаємося й з лісниками та єгерями», — розповідає експерт.

Першим етапом роботи стали симуляційні вправи для лікарів ветеринарної медицини різних рівнів. Проект розрахований на 2 роки, в його рамках експерти планують провести більше 300 зустрічей з населенням.

«Наразі ми йдемо, скажімо «по алфавіту» — опрацьовуємо області методично. Головне, що треба пояснити людям — через АЧС Україна може втратити майже половину свинопоголів’я. Такі невтішні прогнози роблять експерти ФАО з огляду на поширення хвороби. Ще один момент — приховування поголів’я або збування його за безцінь. Наприклад, на Вінниччині перекупники зачувши про АЧС в районі пропонують людям по 4-10 грн/кг живця, аргументуючи тим, що свиней і так вилучать і знищать. Насправді ж, населенню передбачається компенсація за знищене поголів’я, при чому за ринковими цінами. А це 25-27 грн/кг, залежно від регіону! Тобто через незнання люди втрачають свої гроші», — пояснив фахівець.

 

«Нині всі усвідомлюють, що проводити інформування щодо проблеми АЧС — одне з нагальних питань. І в цій справі ресурсу багато не буває. Зрозуміло, що одразу охопити всю країну — нереально, тому команда АСУ, ФАО та ЄБРР зосередилася на селах, сусідніх до свинокомплексів. Оскільки такі населені пункти можуть не лише самі постраждати від АЧС, а й «потягнути» за собою крупного виробника», — додала віце-президент АСУ Оксана Юрченко.

Виконано за допомогою Disqus