Сорти озимого ріпаку кращі за гібриди — думка

19 квітня 2017 206 0
Поле, засіяне ріпаком
kurkul.comПоле, засіяне ріпаком

Агрономи, що вирощують озимий ріпак вже не перший рік та мають можливість порівняти результати, віддають перевагу сортам, а не гібридам.

«Надаю перевагу сортам в силу того, що насіння набагато дешевше виходить. Наявна техніка не дозволяє якісно підготувати ґрунт, тому норма висіву перевищує 8 кг/га, зате не потрібно вносити гербіцид, що знімає обмеження на наступні культури і економить кошти. За сприятливої погоди отримував стабільні врожаї у межах 34 — 38 ц/га. Користувався сортом вітчизняної селекції «Атлант», цього року посіяв дещо цікавіше, але сорт. З'ясувалося, що купити сучасний сорт зарубіжної селекції практично неможливо, або можливо по ціні, порівняній з гібридом, що є черговим розводом. Вдалося все-таки знайти хороший сорт, еліту. Результат видно вже зараз — рослина вдвічі вища і удвічі важча при тих же агрокліматичних умовах від посіву крутого гібриду і витриманій технології. Звичайно, робити висновки зарано, жнива все розставлять на свої місця», — розповідає у Facebook агроном Олексій Новохатько.

Його підтримують і інші агрономи, які вважають, що сорт вирощувати набагато доцільніше економічно, ніж гібриди. Звичайно, у тому випадку, якщо урожайність сорту та гібриду не буде суттєво відрізнятися на користь останнього. Адже розвинена вегетативна маса не завжди означає, що і врожай сформується більш високий.

Виконано за допомогою Disqus