Протиепізоотичні заходи додатково профінансують із резервного фонду — Бакуменко

20 квітня 2017 109 0
Олександр Бакуменко, заступник голови комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин
facebook.comОлександр Бакуменко, заступник голови комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин

Сьогодні в Україні спостерігається вкрай складна епізоотична ситуація, тому у зв’язку з цим профільний комітет ВРУ звернувся до уряду з проханням передбачити додаткове фінансування на протиепізоотичні заходи.

Про це під час комітетських слухань на тему «Стан епізоотичної ситуації в Україні. Забезпечення надійних та ефективних заходів ліквідації і попередження спалахів хвороб тварин» зазначив народний депутат, заступник голови комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко.

Як заявив під час виступу Олександр Бакуменко, здійснення контролю за захворюваннями та виконаннями обов’язкових протиепізоотичних заходів в Україні значно ускладнилося у зв’язку із недостатнім фінансуванням таких заходів із державного бюджету та прийняття ряду нормативно-правових актів, які були направлені на проведення дерегуляції в країні протягом останніх 5 років.

«Під час бюджетного процесу з метою забезпечення здійснення обов’язкових протиепізоотичних заходів аграрний комітет звертався до Комітету із питань бюджету із пропозицією щодо збільшення видатків із бюджетної програми про протиепізоотичні заходи та участь в міжнародного епізоотичному бюро до 250 млн грн. Але обсяг коштів, відповідно до проекту бюджету, складав лише 57 млн грн. Пропозиції аграрного комітету були враховані частково — видатки з державного бюджету збільшили до 114 млн грн. Ми мали зустріч із прем’єр-міністром, він сказав, що буде з резервного фонду частково ще профінансована ця програма», — розповів він.

За словами нардепа, державою наразі контролюється понад 130 небезпечних заразних хвороб, в тому числі спільних для тварин і людей. На сьогодні залишається стабільною ситуація щодо класичної чуми свиней, бруцельозу, хвороби Ньюкасла, туберкульозу, ящура тощо.

«Але залишається складною є ситуація щодо АЧС, грипу птиці, сказу, лейкозу ВРХ у приватному секторі, а також існує реальна загроза занесення заразного вузликового дерматиту (у рогатої худоби). Присутність таких хвороб на території країни тягне за собою ряд серйозних обмежень по міжнародній торгівлі, що підтверджено останнім випадком грипу птиці в Херсонській, Одеській, Миколаївській, Чернівецькій та Тернопільській областях, та АЧС, коли було обмежено експорт продукції птахівництва та свинарства до інших країн», — додав він.

Як сказав Олександр Бакуменко, актуальність питання стану епізоотичної ситуації в країні потребує серйозного обговорення та прийняття відповідних рішень, адже всім відомо: дешевше запобігти хворобі, ніж потім лікувати або проводити заходи із знищення тварин.

Виконано за допомогою Disqus