Реклама

Мінагрополітики доведеться ламати стереотип у земельному питанні ― Дерев’янко

26 квітня 2017 212 0
Україна зобов’язалась скасувати мораторій на продаж землі
kurkul.comУкраїна зобов’язалась скасувати мораторій на продаж землі

Один із викликів для роботи Міністерства аграрної політики та продовольства України залишається проведення земельної реформи. Про це повідомила у коментарі AgroРolit.com «1 рік Тараса Кутового на посту аграрного міністра» виконавчий директор ЄБА Анна Дерев’янко.

Нагадаємо, що у меморандумі з Міжнародним валютним фондом (МВФ) Україна зобов’язалась скасувати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, а в Конституційному суді лежить подання 55 народних депутатів про скасування мораторію.

«На мою думку, зняття мораторію до кінця року і поетапне введення ринку землі ― це добре, але Міністерство знаходиться у складному положенні, бо потрібно виробити єдину стратегію, модель. Нинішній команді доведеться ламати стереотипи. Однак, якщо до кінця року питання землі зрушиться із мертвої точки і вирішиться ― це великий крок вперед. Раніше так далеко ніхто не заходив», ― пояснила вона.

Загалом, на думку Анна Дерев’янко, річна робота аграрної команди під керівництвом Тараса Кутового має позитивний вектор.

«Підтримка малого і середнього бізнесу ― це чудово. Адже підтримувати треба тих, хто може дати поштовх у розвитку сектора. Великі агрохолдинги достатньо сильні для того, щоб розвиватися самостійно. Поки що ми не бачимо серйозних змін, тому що земельна реформа нас нікуди не привела. Але до кінця року вони мають відбутися», ― запевнила виконавчий директор ЄБА.

Вона наголосила, що роль АПК в розвитку економіки країни в загалом дуже велика.

«Сектор «витягав» країну на вищий рівень. А сільське господарство зіграло велику роль в утриманні стабільності валюти. Загалом перспективи у АПК ― досить потужні», ― заявила Анна Дерев’янко.

Виконано за допомогою Disqus