Депутати хочуть дозволити агрохолдингам купувати землю

27 квітня 2017 620 0
Депутати хочуть дозволити агрохолдингам купувати землю
kurkul.com

Народний депутат Олексій Мушак у співавторстві з екс-міністром економічного розвитку і торгівлі Айварасом Абромавичусом розробляють альтернативний документ для законопроекту № 5535 «Про обіг земель с/г призначення», пише AgroPolit.com.

Головною різницею стане те, що новим документом пропонують дозволити купувати землі фізичним та юридичним особам без відтермінування до 2020 р., як це зазначається у №5535.

«5535 був перший постріл, я вважаю, що зараз ця модель більш підійшла до держави і вона є робоча. Але в нас ситуація коли уряд взагалі в архаїку вводить, ми повинні робити сильнішу відповідь. Давайте пропонувати ліберальну модель. Це буде новий законопроект. Насправді технологічно в нас буде час на розгляд 5535. І в нас буде альтернативний, ще один альтернативний законопроект з ліберальною моделлю. Якщо взяти табличку порівняння скільки хто отримує при одній моделі і при іншій моделі — ліберальна модель винесе всіх, там попередні розрахунки: $10 млрд заходить в Україну на «ура». Це з дозволом виходу на ринок землі юридичних осіб відразу після прийняття закону. В 5535 було з 2020 р.», – заявив депутат.

За словами авторів законопроекту, альтернативна і більш ліберальніша модель відкриття ринку сільськогосподарських земель буде внесена до Верховної Ради вже у травні.

«Якщо зробити 200 га в одні руки і тільки фізичним особам, то ми не доб’ємось потрібних результатів. Банки не готові фінансувати фізичних осіб і тільки в маленьких об’ємах. Це відбудиться тільки тоді, коли банки будуть підтримувати на державному рівні їхню змогу фінансувати маленьких виробників, дозволяючи йому купити по гарній ставці землю. Але для економічного прориву фізичних осіб не вистачить. Потрібно дати українським юридичним особам теж купити землю. І тільки коли великі куплять землю, вони інвестують в зрошення, ягідництво та більш ємкі культури. Ми, насправді це і хочемо — відійти від зернових. Ми кажемо про тисячі агрокомпаній від маленьких до великих з дозволом купляти по 700 га. І такі компанії прі оброблені землі будуть інвестувати в дороги в інфраструктуру, створювати робочі місця», – наголосив екс-очільник МЕРТ Айварас Абромавичус.

За даними двох авторів нового законопроекту про відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення, у разі прийняття цього документу доходи до державного бюджету від продажу с/г земель з 1 січня 2018 р. складуть $450 млн в перший же рік. За їхніми оцінками, $1,5-2 млрд можуть бути залучені від продажу 1 млн га земель с/г призначення. Ще $10 млрд очікується, у вигляді інвестицій в перші 2-3 роки. А $48 млрд може залучити банківська система під земельну заставу.

Нагадаємо, в Міністерстві аграрноъ політиці та продовольства обіцяли представити свій законопроект про відкриття земель с/г призначення у травні. За словами міністра Тараса Кутового, головна ідея відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення повинна полягати у продажі права довгострокової оренди.

Виконано за допомогою Disqus