Великі зарплати не врятують агросектор від кадрового голоду — дослідження

30 квітня 2017 129 0
Великі зарплати не врятують агросектор від кадрового голоду — дослідження
kadrovik01.com.ua

Український агросектор відчуває нестачу кадрів не через малі зарплати, а через нерозвинену інфраструктуру в селах, пише Agropolit.com.

«І малі фермерські господарства, і великі агрохолдинги мають спільну проблему — гострий брак не тільки фахівців, але й робочих рук. Причина полягає у відсутності в селах інфраструктури та перспектив. Майже третина населення України проживає в сільській місцевості, однак питання кадрового голоду відоме багатьом агрокомпаніям», — ідеться в повідомленні.

Кадровий голод у селі, на думку експертів, має кілька причин.

«Перша — сільське населення постійно зменшується через погані умови проживання.

Кількість селян за роки незалежності скоротилася на 2,5 млн чоловік, за цей же період з мапи України зникли 350 сіл. Люди, особливо молодь, тікають із сіл через відсутність будь-яких перспектив, адже навіть наявність роботи не гарантує нормальних умов життя. У більшості сіл практично немає доріг та дуже погане транспортне сполучення з районними чи обласними центрами. Крім того, у багатьох населених пунктах відсутні школи та медичні заклади і взагалі недостатньо коштів для інвестицій у розвиток господарства», — розповідають фахівці.

Другою причиною кадрового голоду в селі є нерозвинена соціальна інфраструктура: спеціалістів у селі не вистачає не тільки в аграрному, а і в соціальному секторах — потрібні агрономи, ветеринари, фахові механізатори, лікарі, вчителі, працівники культури. Агрономам та ветеринарам пропонують гарну заробітну, але випускники аграрних навчальних закладів України не хочуть повертатися в село.

«Третя причина — держзамовлення не відповідає реаліям ринку праці. Особливо це стосується робочих професій, адже зараз таких фахівців фактично не готують: ці спеціальності вважаються непрестижними, а технікуми, які перейменувалися на коледжі, займаються підготовкою бухгалтерів та менеджерів», — роблять підсумок експерти.

На думку фахівців, перший крок для виправлення ситуації було зроблено в листопаді минулого року, коли Кабмін затвердив перелік пріоритетних професій на 2017 р.

До нього ввійшли слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів, токар, фрезерувальник, виноградар, бджоляр тощо. По багатьох із цих професій ситуація є критичною: наприклад, існує потреба у 2600 верстатниках деревообробних верстатів, а навчається за цією спеціальністю лише 1426 учнів. З виноградарством ще гірше: лише 44 учня по всій країні при наявності 1622 відкритих вакансій.

Виконано за допомогою Disqus

Київ

+ 7° ... - 4°

Вітер

3.1м/с

Опади

0мм

Вологість

81%