Реклама

Аграрні розписки поширяться на тваринництво

3 травня 2017 225 0
Аграрні розписки поширяться на тваринництво
pixabay.com

Незабаром аграрні розписки будудуть доступні сільгоспвиробникам у сфері тваринництва, повідомляє офіційний сайт Мінагрополітики.

На сьогодні аграрні розписки діють у секторах овочівництва, ягідництва та органічного землеробства.

«Аграрні розписки — ефективний інструмент фінансування галузі. Це доводить і наш досвід, і досвід інших країн. Зараз відпрацьовуємо функціонал Всеукраїнського реєстру аграрних розписок», — прокоментував міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

Загальнодержавний Реєстр аграрних розписок містить всю необхідну інформацію про зобов’язання сторін та їхні виконання договору за аграрними розписками. Наявність такої інформації дозволяє створювати кредитну історію, а це спрощує доступ фермерів до майбутніх позик.

Аграрні розписки в Україні впроваджуються проектом IFC у тісній співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України.Основним завданням проекту IFC є поширення дії аграрних розписок на всю Україну. Наразі йде робота із прискорення цього процесу, щоб у наступного року агровиробники всіх регіонів України мали можливість отримати кредитування за аграрними розписками.

Ще одна особливість аграрних розписок полягає в тому, що вони розроблялися, передусім, для потреб малих та середніх фермерських господарств. Агрохолдинги також виявляють чималу зацікавленість у роботі з новим інструментом фінансування.

Довідково: Станом на 14 березня 2017 р. в Україні вже видано 86 аграрних розписок на суму понад 716 млн грн, із них 52 — це фінансові аграрні розписки. Жодна з виданих за 2016 р. аграрних розписок не є дефолтною. За оцінками експертів, в найближчі 5 років агросектор може залучити до $500 млн завдяки розпискам.

Виконано за допомогою Disqus