На Тернопільщині створили кооператив «Старий млин»

126
0
На Тернопільщині створили кооператив «Старий млин»
pixabay.com

У с. Ценів Козівського району Тернопільської області новостворений обслуговуючий кооператив «Старий млин» відремонтував і запустив млин.

Це відбулося за сприяння проекту Європейського Союзу/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», повідомили у Тернопільській ОДА.

Відтепер мешканці села зможуть якісно переробляти зерно та пшеницю у новоствореному обслуговуючому кооперативі «Старий млин», який вже встиг об’єднати близько 150 місцевих жителів.

«Млин не працював впродовж декількох років, проте нещодавно його відремонтували й закупили нове обладнання. Відтак з‘явилося ще й близько десятка нових робочих місць. Варто зазначити, до створеного кооперативу вже хочуть долучитися й мешканці сусідніх сіл», — ідеться в повідомленні.

На перший етап створення виділили $40 тис. за ці гроші у кооперативі придбали нове обладнання та відремонтували приміщення.

«На другому етапі буде виділено $10 тис. Від громади на спів фінансування нам буде потрібно 68 тис. грн. На третьому етапі — ще $5 тис.», — уточнив сільський голова Ценева Богдан Вергун.

За словами голови кооперативу Василя Михайлишина, загальний бюджет проекту склав 852 тис. грн, з яких 677 тис. виділили ЄС/ПРООН, частину коштів зібрали самостійно разом із благодійниками — 145 тис, ще 30 тис. на реалізацію проекту виділила місцева і районна влада.

Окрім зернових культур, млин може переробляти ще й корми для тварин, що у подальшому сприятиме розвитку свинарства, зазначив директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА Віталій Луй.

Загалом на Тернопільщині функціонують вже понад 50 сільськогосподарських кооперативів.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus