Україна майже втратила можливість вирощувати абрикос і персик — Ярмак

10 травня 2017 191 0
Сільгоспвиробництво портібно пристосовувати до зміни клімату
fishki.netСільгоспвиробництво портібно пристосовувати до зміни клімату

Україна не зможе отримати суттєвої вигоди від зміни клімату. Вже втрачено можливість вирощувати абрикос та персик, під загрозою можливості промислового виробництва черешні.Зміни клімату призводять до більш раннього пробудження садових дерев, але загрозу травневих заморозків вони не ліквідують. Тому вирощування багатьох культур в Україні стає дуже ризикованим. Повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на сторінку у Facebook економіста інвестиційного відділу FАО Андрія Ярмака.

Хоча весна останніх років ї є більш ранньою та дружною, з появою «лютневих вікон», але зміщення температурних піків не відбулось і кожні 3-5 років слід очікуваи серйозних заморозків напочатку травня, запевняє експерт.

«Україна не зможе отримати суттєвої вигоди від зміни клімату — фактично ми вже втратили можливість вирощувати абрикос та персик, під загрозою можливості промислового виробництва черешні. Вирощування яблук в південних регіонах також має вищі ризики, ніж в центральних та північних, тому, що раніше ці культури не встигали зацвісти до останніх приморозків, а зараз починають цвісти раніше», — говорить Андрій Ярмак.

Виробництво інших культур також потрібно пристосовувати до зміни клімату. Нові кліматичні умови несуть загрозу як південним, так і півніним областям України, скорочуючи кількість придатних для сільського господарства земель.

«Якщо говорити про інші культури, то тут теж є нюанси. Без зрошення південь країни не має суттєвих перспектив розвитку виробництва. А на півночі земельні площі обмежені. І там, до речі, все більше потрібно зрошення. А рівень наших річок з кожним роком зменшуються. Підземні води використовуються, на мою суб'єктивну думку, досить безсистемно та нераціонально», — зазначив експерт FАО.

Виконано за допомогою Disqus