Реклама

Безробіття в селах зможе зупинити відміна мораторію на продаж землі — Шкурла

1 червня 2017 155 0
Олександер Шкурла, експерт з дерегуляції земельного ринку, економіст, член групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні
Mind UAОлександер Шкурла, експерт з дерегуляції земельного ринку, економіст, член групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні

Відміна мораторію на продаж землі та активізація підприємницької діяльності має зупинити відтік економічно-активного населення із сільської місцевості, пише RBC.ua.

Таку думку висловив член Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні Олександер Шкурла.

На його думку, безробіття в селах і переїзд активного населення в міста можна припинити, якщо правильно скористатися скасуванням мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Крім того, експерт стверджує, що приховане безробіття пояснюється самозайнятістю місцевого населення.

«Поточний стан сільських територій характеризується високим рівнем безробіття, яке змушує людей переїжджати у міста в пошуках роботи. При цьому офіційна статистика говорить, що в селі рівень безробіття 9,7 % активного населення, а в місті 9,5 %, тобто розрив мінімальний. Але на практиці ми знаємо, що стан речей зовсім інший — села втрачають своє активне населення», — сказав Александер Шкурла.

Експерт додав, що приховане безробіття пояснюється самозайнятістю місцевого населення.

За його словами, це резонує із щорічно зростаючими обсягами експорту збіжжя за кордон та високим рівнем прибутків, які генерують АПК.

На думку експерта, ситуацію може змінити стимулювання фермерства, необхідною умовою чого є скасування мораторію, оскільки орендні відносини роблять довгострокові проекти високоризикованими.

Також він переконаний, що відкриття ринку землі стане поштовхом для впорядкування своїх земельних ресурсів місцевими громадами, що в результаті призведе до збільшення надходжень земельного податку та інших платежів.

Виконано за допомогою Disqus