Під державні землі треба випустити бонди на 10-13 років ― Мірошніченко

8 червня 2017 79 0
Під державні землі треба випустити бонди на 10-13 років ― Мірошніченко
Kurkul.com

Уряду потрібно переглянути модель управління державними землями, а не виставляти їх на приватизацію. Таку ініціатив висловив в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com народний депутат («Самопоміч»), член комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Мірошніченко.

Нагадаємо, він запропонував модель земельної концепції, яка складається з трьох блоків: перший ― запуск механізму оренди землі, другий ― розробка державних програм фінансування для середніх і дрібних виробників та фермерів, третій ― власне відкриття ринку землі з усіма «запобіжниками». На його думку, зміна підходу дозволить збільшити дохід від використання 10 млн га державних земель.

«Я б не поспішав із продажем державної землі. Чому якійсь бабусі землю не можна продавати, а державі ― «будь ласка»? Чому власнику-селянину ми забороняємо це робити, а державі ― ні? Під державну землю можна випустити земельні бонди. Вони матимуть низькі кредитні ризики. Їх можна розмістити на зовнішніх ринках, отримати дешеве фінансування і направити на конкурентні бізнес-проекти фермерів та сімейні ферми. У цьому немає нічого страшного, оскільки держава може залишити за собою право власності на землю», ― пояснює досвідчений аграрій-практик.

На думку Івана Мірошніченка, буде багато бажаючих купити ці бонди у західному світі.

«Адже сьогодні існує надлишок інвестиційного капіталу, ліквідність фінансової системи величезна. Серед них будуть інвестиційні фонди, великі банки. Ліквідність фінансової системи цих установ ―шалена. Для них українська державна земля дуже приваблива, але потрібно правильно виписати механізм таких земельних облігацій. Термін цих цінних паперів ― щонайменше 10–12 р.», ― пояснює він своє бачення розпорядження державними землями.

Член комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Мірошінченко дає алгоритм ефектвиного управління цими землями.

«Наразі їх налічується близько 10,2 млн га. Краще випускати під них міжнародні земельні облігації на 10–13 р. і паралельно здавати її в оренду аграріям, отримуючи таким чином: а) кредити для фінансування цільових проектів в АПК; б) орендну плату; в) податки у бюджет», ― підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus