Аграрії отримали лише 30% урожаю полуниці

13 червня 2017 905 0
Полуниця в коробках
pixabay.comПолуниця в коробках

За словами українських виробників, унаслідок весняних приморозків урожай полуниці цього року склав лише 30% від очікуваного обсягу, повідомляє AgroStory.

Незважаючи на дотримання всіх необхідних вимог вирощування рослин, цьогоріч урожай скоротився на 70%.

Виробники Закарпаття розповідають про свої методи вирощування полуниці.

«Я з Виноградівського району, с. Широке. Там у нас є плантації, на яких висаджуємо полуницю. Вирощуємо її на агроволокні, що дозволяє без особливих зусиль боротися з бур’янами. Регулярно поливаємо саджанці або ставимо крапельниці, щоб вода підійшла до рослини. Кущі повинні знаходитися на відстані і 1м один від одного. Це необхідно, тому що вони розростаються, розширюються. Потім ми просаповуємо кущики і саджаємо знову», — розповідає аграрій Надія Павлинчук.

Правильний догляд за полуницею дуже важливий, але урожай, насамперед, залежить від погодних умов.

«Кількість полуниці залежить від погодних умов. Якщо рік урожайний, то отримуємо багато ягід. Все залежить не від нас, а від Бога. Бувають кислотні дощі, град, заморозки. Ось цього року ми зібрали лише 30% полуниці, тому і ціни піднімаються, не стоять на місці», — зазначає виробник.

Таким чином, за словами учасників ринку, пропозиція полуниці на сьогодні обмежена. В той же час, попит на вказану продукцію повільно росте, через що починають рости і ціни на ягоду.

«Зараз полуницю купують погано, тому що, в першу чергу, людям не підходить ціна. На жаль, у країні важко з фінансами. Ті, хто вклав кошти в полуницю, не витягли навіть чверті. Це пов’язано з тим, що потрібно платити працівникам за обробку, за паливо. Це великі вкладення, які зараз не окуповуються», — пояснила Надія Павлинчук.

Виконано за допомогою Disqus