Реклама

Сочевиця може збагатити українських аграріїв

27 червня 2017 838 0
Сочевиця
Клуб любителей дачиСочевиця

Українські аграрії отримали чудову можливість зайняти своє місце на ринку сочевиці.

Адже ціна на українську сочевицю становить $511/т, що на $320 дешевше, ніж середня ринкова ціна на світовому ринку, пише UBR.ua.

Поки Україна залишається незначним гравцем на світовому ринку цієї культури. Незважаючи на невеликі обсяги українського експорту в останні роки простежується тенденція до його нарощування.

У 2016 р. було експортовано всього 1 тис. т, що становить менше 0,03% світової торгівлі.

Сочевиця одночасно і холодостійка, і посухостійка рослина. Її сходи витримують заморозки до -5-6°С, тому її без побоювання висівають в ранні терміни.

За посухостійкістю сочевиця поступається тільки чині і нуту. При порівняльній оцінці врожайності бобових культур на однаковому агрофоні врожайність чини склала 17,2 ц/га, сочевиці —12,5, гороху — 8,8 ц/га.

Критичним для сочевиці є початок вегетаційного періоду. Після цвітіння до дозрівання сочевиця посуху переносить порівняно легко. Під час нетривалої посухи сочевиця уповільнює або зовсім припиняє ріст, але після випадання опадів «прокидається» та продовжує рости і розвиватися.

У посуху 1891-1892 р. сочевиця була єдиною культурою, що витримала екстремальні умови і врятувала від голоду мільйони людей.

Виконано за допомогою Disqus