Урожай кукурудзи і буряків знизиться — прогноз

14 серпня 2015 46 0
Кurkul.com
Урожай кукурудзи і буряків знизиться — прогнозКurkul.com

Прогноз урожаю кукурудзи знизиться до 20-23,5 млн т, очікується зменшення врожайності й цукрових буряків на 20%, у зв'язку з погодними умовами. Про це на прес-конференції повідомили директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда та президент Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса, пишуть «Українські новини».

«У першій декаді серпня ускладнилися умови для завершення вегетації пізніх культур на тлі високих температур і нестачі вологи, у зв'язку з цим очікується дозрівання насіння соняшнику і кукурудзи на 2 тижні раніше, ніж зазвичай», — зазначив Микола Кульбіда.

За його словами, урожай на 70-80% встиг сформуватися до настання несприятливих погодних умов.

«Валовий збір кукурудзи очікується на рівні 23,5 млн т, соняшнику — 9,5 млн т, гречки — 0,11 млн т», — сказав експерт.

Він додав, що, якщо ще в червні Гідрометцентр прогнозував урожай зернових понад 59 млн т, то зараз цю цифру можна скоригувати до 57-58 млн т.

«Що стосується прогнозів кукурудзи, ми також знизили наші прогнози до 20-22 млн т. Вона підсихає, і втрати можуть скласти до 20% від запланованого обсягу», — заявляє Алекс Ліссітса.

Микола Кульбіда додав, що врожайність цукрових буряків цього року очікується на рівні 390 ц/га, що на 20% нижче, ніж у минулому році.

Виконано за допомогою Disqus

+ 20° ... + 8°

Вітер

1.7м/с

Опади

0мм

Вологість

53%
Матеріали за темою