Полтавські вчені адаптували сорти пшениці до змін клімату

11 липня 2017 120 0
Пшениця
Kurkul.comПшениця

Учені Полтавської державної аграрної академії створили сорти озимої пшениці, що добре переносять умови українського лісостепу та степу й здатні витримати значні погодні перепади без втрат урожаю, пише «Агробізнес Сьогодні».

Про це розповів професор, керівник науково-дослідного селекційного центру Полтавської державної аграрної академії Володимир Тищенко.

«Наші сорти й народжуються у жорстких умовах. Поля, де вони зростають, знаходяться на Полтавщині, а це межа кліматичних зон — Лісостепу і Степу. Це особливо наочно проявляється у зв'язку зі зміною клімату», — розповів науковець.

За його словами, полтавський сорт завдяки створенню у стабільно мінливих умовах, є високо адаптивним. Адже морози, заморозки, спека, проливні дощі — це не стільки вороги селекційного процесу, скільки помічники у відборі найстійкіших рослин із високим рівнем продуктивності.

За совами професора Володимира Тищенка, дослідники орієнтуються на господарів, які часто не знають, що робити в умовах мінливого клімату.

«За великим рахунком, нині вся Україна — зона ризикованого землеробства. І одна з особливостей нашого селекційного процесу — це селекція на нестабільність і непередбачуваність погодних умов», — зазначив учений.

Деякі сорти ПДАА здобули і світове визнання, як от сорт м'якої озимої пшениці Диканька, який відібрали для зберігання у Всесвітніх сховищах зразків генофонду в Свальбарді (Норвегія) і CIMMYT (Мексика).

Українські аграрії вподобали сорт Сагайдак. Цей універсальний пластичний сорт розкриває себе в усіх ґрунтово-кліматичних умовах України.

«Усього у нас 14 сортів у реєстрі, а 8 проходять сортовипробування. Так що можна вибрати для будь-якого господарства. Що принципово важливо — ці сорти дадуть урожай не тільки у вдалий рік, але і в несприятливих умовах аграрії гарантовано будете матимуть результат», — зазначив Володимир Тищенко.

Виконано за допомогою Disqus