Бюрократія продовжує перешкоджати аграріям працювати — думка

17 серпня 2015 80 0
Бюрократія продовжує перешкоджати аграріям працювати — думка
Тelekomza.ruБюрократія продовжує перешкоджати аграріям працювати — думка

Нині в Україні, у рамках реформування сільського господарства, бюрократія залишилася такою самою, як і раніше, про це сказав в інтерв’ю Аgrotimes генеральний директор товариства з обмеженою відповідальністю «Герром Інвест-Україна» Дітріх Трайс.

За його словами, у в деяких питаннях бюрократія навіть збільшилася. Наприклад, нові правила ведення агробізнесу ніяк не полегшили роботу бухгалтерії. Є актуальним питання ведення подвійної звітності.

«Сьогодні потрібно подавати звіт в органи статистики, завтра — у податкову інспекцію. Незрозуміло, чому ці установи не встановлять єдину форму звітності? Або хоча б взяти процедуру оформлення покупок. Приміром, на суму 200 грн купую в магазині якийсь інструмент — і потрібно оформляти безліч документів. А якщо не подаєш ці «папірці» в податкову, то там дивитимуться на тебе, ніби ти приховав мільйони», — зазначає він.

На його думку, проблемним питанням є прийняття працівника на тимчасову роботу. У Німеччині це вирішується просто — людина виконує роботу, виставляє рахунок, їй перераховують гроші — все. В Україні треба укласти угоду, оформити акти виконаних робіт, прийняти їх. І це навіть на найменші суми.

«Також не відчувається, що краще почали працювати державні органи влади. Районні, обласні адміністрації як раніше були опікувалися виключно собою, так і тепер», — вважає Дітріх Трайс.

Також він додає, що якби було менше різних бюрократичних перешкод, то життя фермерів стало би значно легшим.

Виконано за допомогою Disqus

+ 16° ... + 7°

Вітер

3.2м/с

Опади

2.4мм

Вологість

49%
Матеріали за темою