На Сумщині планують створити ягідний агрокластер

24 липня 2017 1061 0
Малина
pixabay.comМалина

Створення агрокластеру з ягідництва обговорили представники обласного Департаменту агропромислового розвитку з жителями с. Межиріч Лебединського району.

Про це повідомили в Сумській ОДА.

За словами т.в.о директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Петра Турчина, створення агрокластерів є одним із напрямків обласної Програми розвитку АПК-2020 та ефективним інструментом для успішної роботи малого та середнього бізнесу.

Він додав, що створення агрокластера сприятиме підтримці зайнятості сільського населення, створенню додаткових можливостей для зростання доходів індивідуальних домогосподарств, малого та середнього аграрного бізнесу, стимулювання молоді до започаткування та ведення агровиробництва в сільській місцевості.

Агрокластер планують створити саме в Лебединському районі, адже він здавна славиться вирощуванням ягід. В Межирічі є всі сприятливі умови для створення та подальшого розвитку кластеру з ягідництва з огляду на економічну ефективність та переваги вирощування малини порівняно з іншими культурами.

Це підтверджують і економічні розрахунки, розроблені спеціалістами обласного Департаменту агропромислового розвитку.

За словами місцевих виробників ягід, малина ― рентабельна культура, прибуток на вирощуванні якої отримують вже в перший рік плодоношення ягід.

У подальшому зростає урожайність малини, відповідно, зростають і доходи від її реалізації. При цьому у комплексі заходів необхідно зосередитися також на налагодженні ринку збуту ягідної продукції та формуванні достатніх обсягів для її реалізації.

 

Виконано за допомогою Disqus