Фахівці радять, як годувати корів у транзитний період

11 серпня 2017 121 0
Корови
kurkul.comКорови

Під час годівлі корів транзитного періоду слід пам’ятати в першу чергу про жировий обмін, пише Milkua.info 

Жирові запаси розщеплюються на гліцерол та жирні кислоти, чий рівень, зокрема неетерифікованих жирних кислот (НЕЖК), суттєво підвищується в крові. НЕЖК потрапляють у печінку корови і там накопичуються.

Про це фермерам нагадав італійський експерт із годівлі тварин Даніель Донінотті.

«Дисбаланс між спожитою енергією та енергією, необхідною для виробництва молока, називається негативним енергетичним балансом (НЕБ). Баланс стає позитивним не швидше ніж через 28 днів лактації», — розповів експерт із годівлі Даніель Донінотті (Італія).

Найбільші втрати внаслідок незбалансованої годівлі тварин спостерігаються у так званий «транзитний» період (20 днів до і 20 днів після отелення), коли в організмі корови відбуваються різкі фізіологічні зміни, пов’язані з ростом плоду, пологами і початком лактації.

У цей період тварини споживають мінімум сухої речовини корму, а на початку лактації – втрачають живу масу (білок і жир) на потреби молокоутворення.

Часто корови споживають значно менше сухої речовини корму, ніж в наступні місяці лактації (до 1,5 раза), потреби у поживних речовинах не забезпечуються надходженням із кормів.

Тому як профілактичний метод запобігання виникнення парезу у тварин за 20 днів до отелення вводять раціони із штучно створеним дефіцитом кальцію (Са : Р < 1:1), а також знижують вміст калію з одночасним дотриманням умови – основний раціон повинен передувати аналогічному раціону годівлі корів в період перших 20 днів лактації.

У будь-якому разі заходи запобігання масового прояву полового парезу уникненням надмірного споживання кальцію та калію передбачають зменшення частки бобових у сухій речовині раціону, а також силосу з бадилля цукрових буряків, проміжних культур, сухого жому, пивної дробини, барди, патоки та важливо забезпечити достатній рівень вмісту магнію.

Виконано за допомогою Disqus