Ціни на кавуни встановили новий рекорд

18 серпня 2017 8378 0
Кавуни
pixabay.comКавуни

За останні два тижні пропозиція кавунів на ринку України скоротилася у 2,-3 рази. З початку серпня ціни на цю ягоду зросли більше ніж удвічі.

Станом на 18 серпня, на гуртових ринках країни виробники пропонують кавуни за ціною 3-6,5 грн/кг, повідомляє «Інфо-Шувар».

За словами експертів, головною причиною сьогоднішньої цінової ситуації на ринку баштанних є скорочення пропозиції, через сильну спеку. За словами самих виробників, грунт зараз прогрівався до 65 градусів, через що кавуни спікаються ще на полі.

Сьогодні середня ціна на кавун в господарствах піденних областей вже доходить до 3-3,5 грн/кг.

На думку експертів ринку, ситуація з пропозицією кавуна буде складною до кінця сезону, бо врожайність пізніх кавунів буде набагато меншою, ніж минулого року.

«Ситуація на ринку лишатиметься складною ще мінімум тиждень. Потім, господарства масово почнуть збирати пізні кавуни, але, поки що, перспективи їх урожаю неможливо передбачити. Якщо спека триватиме, ми втратимо і цю продукцію, тобто дефіцит зберігатиметься до кінця сезону. Якщо ж погода наступними тижнями буде більш сприятлива, кавуни знов подешевшають», —розповідає керівник обслуговуючого кооперативу «Агропродукт  Херсонщини» Олександр Синюк.

 

Виконано за допомогою Disqus