Українські садівники назвали своїх фаворитів серед сортів яблук

25 серпня 2017 2984 0
Сад
kurkul.comСад

Безперечним фаворитом в українських садівників є сорт Голден Делішес, на частку якого припадає близько 24% виробничих площ. При цьому частка цього сорту залишається відносно стабільною протягом останніх 7 років. Друге місце займає сорт Айдаред з часткою 14%. Замикає трійку лідерів сорт Ренет Симиренка, пише «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Однак аналітики констатують, що інтерес українських садівників до вирощування Ренету Симиренка поступово згасає. Якщо ще два роки тому на його частку припадало близько 18% садів, то сьогодні цей показник становить всього 12%.

«У той же час справжнім проривом за цей період став сорт Флоріна. Так, якщо ще в 2010 р. яблука даного сорту масово в Україні не вирощувалися, то до 2017 р. на його частку припадало вже 5% виробничих площ», — коментує аналітик Марія Лакеєва.

При цьому аналітик наголошує, що вирощування яблук є найбільш трудомістким у порівнянні з іншими фруктами.

«У ході опитування близько 200 господарств з 23 регіонів вдалося встановити, що якісне яблуко —це результат кропіткої роботи протягом усього сезону. Так, яблуневий сад за сезон обробляється в середньому 17 разів (без урахування внесення гербіцидів). Для порівняння: сливовий сад обробляється в середньому менше 4 разів, а середня кількість обробок персикового саду, як правило, не перевищує 5», — говорить аналітик.

Виконано за допомогою Disqus