За відсутності міндобрив врятують злакові — експерт

25 серпня 2015 56 0
За відсутності міндобрив врятують злакові — експерт
Кurkul.comЗа відсутності міндобрив врятують злакові — експерт

Наразі в Україні спостерігається скорочення закупівель азотних добрив. Про це Кurkul розповів аналітик ринку мінеральних добрив, керівник проекту «Інфоіндустрія» Дмитро Гордейчук.

За його словами, скорочення планових закупівель на осінь – це поганий сигнал. Нині в Україні спостерігається нестача нітратних добрив, зокрема аміаку безводного. Його в Україні зараз не продає ніхто. «Подушкою безпеки» для аграріїв у цій ситуації стануть злакові. Ті, хто ними займається, залишаться у більшій безпеці, порівняно з аграріями, які сіють кукурудзу.

«Ті, хто зібрав ячмінь, почуваються більш-менш нормально. Злакові дозволяють вижити у будь-яких умовах. Вирощування озимого ячменю дозволяє зібрати ще один урожай інших культур, продати його і отримати додаткові кошти», — зазначає експерт.

Читати по темі: «Дефіцит міндобрив. Як українські аграрії залишились без селітри?»

Також він додає, що якщо зима прийде пізніше, озима зможе зійти та зміцніти, тоді рослини залишаться сильними, і природа самостійно відрегулює ситуацію. Адже азотні добрива використовують в основному для того, щоб культури зійшли та встигли зміцніти до настання морозів.

«Якщо навесні азотні добрива – це необхідність, то восени – це скоріше страховка для хороших сходів та майбутнього урожаю. Додатково для «страховки» потрібно додати калій, стійкість сортів. З калієм у нас поки що все нормально, його закупали і холдинги, і навіть дрібні аграрії, а от з азотними прямо протилежна ситуація. Як бути в цьому випадку дрібним господарствам? Робити мінімальні рухи. Я бачу майбутнє в пшениці, в ячмені, можна проекспериментувати з соєю. Я би порадив їм йти у ті культури, у яких немає необхідності страхувати під азотні групи, в ті культури, які дозволяють проводити швидку оборотність грошей», — пояснює Дмитро Гордейчук.

Виконано за допомогою Disqus

+ 7° ... - 1°

Вітер

1.9м/с

Опади

0мм

Вологість

96%