Фермер з Херсонщини вирощує виноград та виробляє вино

14 вересня 2017 125 0
Виноградник
pixabay.comВиноградник

Неподалік Херсону в с. Степанівка працює невеличке виноробне господарство «Курінь», яке на 50 га вирощують близько 10 сортів винограду, з якого виробляють 16 найменувань винної продукції

Унікальне сполучення херсонського сонячного клімату та особливостей ґрунту дозволяє вирощувати як звичні для зони півдня сорти так і виноград який переважно росте лише у Криму, повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на kherson.ua.city.

Особливою відмінністю урожаю винограду у господарстві Миколи Халупенка є високий рівень вмісту цукру у ягодах. В одному з перших урожаїв садівника вміст цукру складав 30%.

За словами Миколи Халупенка, цьогорічна посуха в регіоні навпаки позитивно відобразилась на теперішньому врожаї, адже для винограду головне кількість врожаю, а його якість. Через це деякі садівники спеціально штучно знижують урожайність культури.

«Звичайно, рік був непростим, була сильна спека, доводилось більше поливати, але загалом саме такі умови є найкращими для отримання високої концентрації цукру. Зберемо весь врожай ― побачимо, сподіваюсь, що рік буде хорошим», — додає виноградар.

Наразі на плантаціях розпочалось збирання винограду класичного сорту Шардоне, який одним з перших у господарстві  досягає зрілості. Крім шардоне, тут вирощують білі сорти винограду — рислінг, ркацителі, іршаї, одеський мускат, червоні — каберне, мерло, сапераві, рожевий траминер та інші.

 

Виконано за допомогою Disqus