НААН повернула борги господарств-банкрутів

21 жовтня 2017 643 0
Ярослав Гадзало, президент НААН
Kurkul.comЯрослав Гадзало, президент НААН

Національна академія аграрних наук (НААН) повернула борги господарств-банкрутів. Про це у своєму ексклюзивному інтерв'ю «На 2018 рік на потреби Академії в бюджеті закладено лише половину від потрібної суми» на AgroPolit.com розповів президент НААН Ярослав Гадзало.

Він розповів про досягнення академії.

«Перше — поліпшення фінансового стану збиткових господарств, які дісталися у спадок. Нагадаю, що  після обрання таємним голосуванням три роки тому президії НААН, ми побачили відчуження 111, 26 тис. га  землі з господарств НААН на користь «Украгропрому» (розпорядження тодішнього Кабміну). Вже новий склад уряду скасував це ганебне рішення, але в господарствах майже не залишилося поголів’я ВРХ, техніки тощо. Були тільки колосальні борги — 340 млн грн через «горе-господарів». Академія вже повернула 170 млн грн із завданих збитків», — розповідає він.

За його словами, друге досягнення — розвиток агросектору (у рослинництві та тваринництві) протягом 26 років незалежності базується на наукових розробках НААН.

«Третє — успішне проведення дослідно-експериментальних робіт науковими закладами  НААН. І це за недостатнього фінансування Академії. Нагадаю, що минулого року з бюджету отримали лише половину від потрібної суми. Відтак середня заробітна плата в Академії сьогодні трохи вища від 3600 грн. Хоча в законі про освіту на 2018 р. прописано, що вчителі отримуватимуть 7300 грн — це удвічі більше, ніж зарплатня науковця. Тому від нас втікає молодь. Цей фактор також слід враховувати, коли говоримо  про  ефективність. Так от за 298,5 млн грн державного фінансування у 2016 році, ми сплатили 748 млн грн податків у бюджети  усіх рівнів — у 2,5 разу більше, ніж ми отримали з казни! Окрім того, ще 453,4 млн грн надійшло на спецрахунок Академії — на виплату заробітних плат і ведення господарської діяльності», — говорить Ярослав Гадзало.

Президент НААН наголосив, що на 2018 р. на потреби Академії в бюджеті закладено лише половину від потрібної суми.

 

Виконано за допомогою Disqus

+ 9° ... + 5°

Вітер

3.2м/с

Опади

0мм

Вологість

69%