Білорусів зобов’язали рятувати урожай льону

3 листопада 2017 122 0
Поле льону
Kurkul.comПоле льону

На підйом стебел льону направили близько 2 тис. осіб На поле відправляли офісних працівників та студентів. Про це повідомляє gomel.today.

Команда на допомогу ВАТ «Гомельльон» офіційно оформлена.

Під допомогою мається на увазі конкретна допомога — трудовими ресурсами, технікою, транспортом.

Зазвичай льон збирають на початку осені, але цього року строки зсунулися через погодні умови.

«Затяжні дощі навесні не дозволили вчасно провести посівну. До моменту дозрівання почався осінній сезон дощів. Льон ліг, і комбайн вже його не бере», — пояснив головний агроном підприємства «Гомельльон» Віталій Кудленков.

Допомога людей потрібна, щоб вручну підняти стебла рослин та зв’язати їх у снопи. В теорії це хоча б трохи допоможе просушити на вітрі урожай перед збором. Ідеться про 1 тис. га.

«В МАЗі міського типу їхав три години стоячи. Працювали відносно не довго, але цього вистачило аби «убити» нове взуття, гумових чобіт у мене немає. Як зустріли? Не дуже. Навіть чаю не запропонували», — поділився враженнями один із учасників акції.

Офісні працівники великого гомельського підприємства назвали виїзд веселою пригодою.

«Все нормально. Не зрозуміло тільки, чому приймаюча сторона не попіклувалася про видачу дощовиків та печаток. Гарно хоч гарячим чаєм напоїли», — розповів представник кадрової служби.

Заступник директора одного з підприємств також поскаржилася на погану організацію.

«Після вчорашнього марш-кидка наші працівники змістовно підготувалися до сьогоднішньої поїздки. Вдяглися відповідно, взули гумові чоботи. Проте виїзд відмінили через погодні умови за 10 хвилин до зазначеного часу. Що заважало зробити це раніше? Ми б встигли обдзвонити своїх, а так довелося відправляти людей по домах переодягатися, щоб вони змогли приступити до виконання свої прямих обов’язків в належному вигляді», — повідомила начальник.

Виконано за допомогою Disqus