Держгеокадастр посилив контроль за дотриманням земельного законодавства

7 листопада 2017 200 0
Земельні ділянки
Kurkul.comЗемельні ділянки

У Держгеокадастрі уточнили, що повноваження зі здійснення державного контролю за використанням земель відомство фактично отримало в кінці 2016 р. При цьому проводити перевірки служба почала в лютому 2017 р. через необхідність формування спеціальних структурних підрозділів у Держгеокадастрі та його територіальних органах. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Всього в 2017 р. і за станом на кінець третього кварталу територіальні органи Держгеокадастру в рамках повноважень провели 9,911 тис. перевірок дотримання земельного законодавства. При цьому 61% перевірок припадали на третій квартал, 33% — на другий, 6% — на перший.

«З моменту передачі повноважень та завершення бюрократичних процедур щодо їх організації інтенсивність перевірок збільшується», — відзначили в прес-службі.

У відомстві також назвали найбільш поширені порушення земельного законодавства: самовільне захоплення земельних ділянок, їх використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу.

За дев'ять місяців 2017 р. обсяги відшкодувань за самовільне захоплення земельних ділянок, використання їх не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спецдозволу зросли в 12 разів порівняно з аналогічними показниками 2014 р. — до 19 млн грн з 1,5 млн грн компенсованого збитку.
 
 
 

Виконано за допомогою Disqus