Екскурсія підприємством Юкрейніан Шугар Компані

«Юкрейніан Шугар Компанії» (в структуру якого входить завод) є українською «дочкою» всесвітньо відомого англійського холдингу з 230-річною історією ED&F Man Sugar. Генеральний директор ЮШК Володимир Палієнко — фахівець з майже 25-річним «цукровим» стажем. Керівник відзначає, що компанія ED&F Man Sugar з'явилася на українському ринку десять років тому. У 2007 р. представники корпорації купили 75% акцій «Засільського цукрового заводу».

У 2010 р на «Засільському цукрозаводі» переробили 72 тис. т цукру-сирцю тростинного, потім в Україні була введена заборона на його переробку. Тому в 2011 р. компанія прийняла стратегічне рішення і практично з нуля почала будувати бурякоцех, відділення для миття, естакаду подачі буряка, станцію доочистки, естакаду видалення жому та інші об'єкти. На все це пішло 11 місяців.

У 2012 р. спільно з шотландськими партнерами було створено підприємство по сільському господарству — АТФ «Агро-Діло». Почавши з «пілотних» 600 га, агрофірма вирощувала цукрові буряки для подальшої переробки на заводі. У 2013-му на «Засільському цукровому заводі» переробили 150 тис. т продукції.

На сьогодні загальний земельний банк компанії налічує 11 тис. га, з яких 7 тис. га — під зрошенням. Якщо в минулому році буряком засіяли 2,1 тис. га, то в 2016 р. наростили бурякові площі вже до 4,3 тис. га і твердо мають намір нарощувати обороти з паралельним розширенням земельного банку. Оптимальним обсягом для себе вважають 30 тис. га, щоб мати запас сировини близько 600 тис. т коренеплодів.

Выполнено с помощью Disqus
 

Фото