Шортгорн

Шортгорн
wikipedia.orgШортгорн

Назва породи

Шортгорн (Shorthorn)

Тип тварини

ВРХ

Напрямок

ВРХ - м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Одна з найбільш давніх, старих порід корів – шортгорн. Таку назву отримала завдяки формі коротких рогів. Вивели підвид в далекому XVIII столітті в Англії. Плем’я вивели шляхом схрещування коротконогої худоби та голландського плем’я. Основною метою було – вивести м’ясну корову. Пізніше з настанням XIX століття почали удосконалювати породу в молочному напрямку. У містах і селах України порода з’явилася в XIX столітті. Там же її використовували для виведення нових порід. Виведення нових порід і схрещування даного підвиду з іншими дозволяє отримати в нових племенах легкість отелень, спокійну поведінку і м’який характер, швидку скоростиглість. Це тварина може пишатися тим, що її генотипу з’явилося на світ ще приблизно 50 нових видів корів. Затверджена корова породи шортгорн в Україні в 1822 році.

Стандарт породи

Забарвлення шортгорнів частіше червоне з безліччю відтінків, крім червоної масті можна зустріти вишневий колір. У виняткових випадках порода має білу масть. Тварина невелика і у висоту в холці досягає 130 см. Тулуб тварина має бочкоподібний, фактура широка, м’язи породи досить добре розвинені. При міцному тулубі, худоба має невелику голову з широким чолом. Цікавої форми рогу, вони не великі і загнуті всередину. Як і годиться для м’ясній породі, вим’я корови середнє, копита правильно поставлені, ноги міцні.

Господарська характеристика

Доросла корова досягає позначки у вазі до 750 кг, в той час як бики цієї ж категорії на 200 кг більше. Раніше були зафіксовані випадки, коли бики набирали вагу в 1,3 тонни. Телята цих корів складають 30–35 кг при народженні, у піврічному віці маса набирається приблизно до 180 кг, в півтора року вагу вже перевищує 500 кг. На добу даний підвид набирає живої маси близько 1 кг. Вихід м’яса виходить 80 %, сало становить 8 %. Шортгорн, завдяки своїм м’ясним якостям, які виводили десятки років, має ніжне і соковите м’ясо, жирових прошарків в ньому мінімальна кількість. При своїх добрих м’ясних показниках, не варто забувати і про молочну продуктивність, яка дорівнює 3 тоннам молока на рік, а для кращих видів даної породи всі 6 тонн. Жирність молока до 3,9 %.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus