Юрінська

Юрінська порода
kilimobiashara.co.keЮрінська порода

Назва породи

Юрінська (Yurinska)

Тип тварини

ВРХ

Напрямок

ВРХ - молочно-м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Юрінська порода корів створена в 20 столітті в марійському селі Юркове, а потім поширилася по Республіці Марій-Ел. До 1980 року місцеву худобу схрещували з тірольською худобою, потім з червоною горбатівською а потім і з швіцькою. Після 1980 року місцеву худобу розводили без схрещування з іншими породами.

Стандарт породи

Здебільшого корови мають буру масть різної інтенсивності забарвлення, зустрічаються корови і червоної масті різних відтінків. На нижній частині тулуба і / або ногах допускаються білі відмітини. Голова легка, але компактна з невеликими і досить тонкими рогами. Як правило роги мають світліше забарвлення з темними кінчиками. Шия пряма і широка, підгруддя велике. Спина пряма і рівна, поперек широкий, прямий, досить часто зустрічається поперек дахо-подібної форми. Шкіра еластична покрита м’яким волосом, вим’я корів середньої величини з рівномірно розвинутими частками. Соски добре розвинені і широко розставлені. Висота юрінської породи корів становить 120 -123 см, коса довжина тулуба 146–150 см, глибина грудей 62–64, а ширина 34–35 см.

Господарська характеристика

Вага корів становить 415 – 500 кг, бугаї важать 650 – 750 кг. При народженні телята важать 23 – 28 кг. Середній удій корів становить 2500 – 3000 кг. Від кращих представників породи отримують до 6000 кг молока і більше. Жирномолочность становить 3,8 – 4,2 %.Корови цієї породи здатні зберігати високу молочну продуктивність аж до восьмої лактації і старше. У корів є висока стійкість до таких захворювань як туберкульоз, бруцельоз і лейкоз.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus