Англо-арабська

Англо-арабська
bib.geАнгло-арабська

Назва породи

Англо-арабська (Anglo Arab)

Тип тварини

Верхові

Напрямок

Коні - верхові

Компанії племрепродуктори

Історія

Більш масивна, ніж чистокровна арабська, англо-арабська порода була виведена шляхом змішування крові арабської з чистокровною верховою. Англо-араба можна отримати від першого схрещування англійського жеребця з арабською кобилою або навпаки. З початку першої половини дев’ятнадцятого століття основним постачальником англо-арабів була Франція. Французькі англо-араби ведуть свій початок від двох східних жеребців, Массуда (араба) і Аслам (за деякими відомостями турка). Вони були привезені з Сирії і схрещені з трьома завезеними з Англії чистокровними верховими кобили, Даєр, Комуса і Селім. Три їх дочки, Дельфіна, Кловіс і Даная, стали засновниця першої французької спортивної породи коней. Свого часу англо-араби широко використовувалися у французькій армії, а також в якості універсальних верхових і спортивних коней. Порівняно недавно на основі цієї породи була виведена сучасна спортивна порода – французький селль.

Стандарт породи

Висота – 160–170 см, масть зазвичай руда, гніда, або бура. За екстер’єром кращі екземпляри наближаються до екстер’єру чистокровної верхової: благородна голова з прямим профілем, виразними очима і рухливими вухами, довга шия і більш яскраво, ніж у арабів, окреслений загривок, косі плечі, короткий, сильний – потужніший, ніж у чистокровної верхової – корпус з глибокими грудьми, дещо задовгий круп, хороші, міцні ноги, тверді, правильної форми копита.

Господарська характеристика

Завдяки поєднанню крові чистокровної верхової та арабської породи вдалося отримати ряд видатних спортивних коней для олімпійських дисциплін, включаючи виїздки. В останні роки французькі англо-араби, такі, як цей, домоглися великих успіхів на вищому рівні в триборстві, витримавши конкуренцію з боку кращих чистокровних верхових і теплокровних коней.

До виведення породи французьких селлів французькі англо-араби досягали великих успіхів в змаганнях, особливо в конкурі. Дворазовий олімпійський чемпіон П’єр Жонкер д’Оріоля виступав на багатьох конях англо-арабської породи, найбільш відомими з яких стали маленький мерин Маркіз III (завоював гран-прі на Кубку Націй) і Алі-Баба, на якому д’Оріоля виграв олімпійський титул в Гельсінкі в 1952 році.

Французькі англо-араби досягли успіху на командних змаганнях з триборства у Франції. В команду увійшли Твіст ля Беж (переможець чемпіонату Європи 1993 року) Ньюпорт і Ньюлот (обидва срібні призери європейського командної першості).

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus